You Are Here: Home » denemeler » keçi inadı !

keçi inadı !

Keçi inadından çok çekmişliğim vardır da keçi gribinden çekeceğim hiç aklıma gelmezdi. İnadımdan mıdır bilinmez, inatçı insanları hep sevmişim, onlarla uğraşı kendime görev edinmişimdir. En fazla ne kadar yorucu olabilir ki fikrini savunurken, karşındaki keçi de seni mat etmek üzereyken, savunduğun şeyin ellerinden kayıp gittiğini görsen, içinin boşaldığını hissetsen de sırf inadından devam edersin savunmaya.. Esas; yenilmemektir keçi savaşında, toslaya toslaya, boynuzlar aşınıncaya dek.. Ama bu kez adaletsizlik var bu savaşta, karşı koyacak tüm gücüm alınmışken, nasıl savaşacağım ben onunla..

Kimi zaman yenilgiyi de severim ben. Yenildiğini hissedip, gidip sığınırsın korunağına. Karşındaki keçi sana açınca kollarını kuzu oluverirsin oracıkta. Belki yüzlerce kez yemin etmişliğim vardır bu zamanlarda, keçilik bitti deyip uysal olasım gelir. Onun gözlerine bakıp dinlenir, öfkemi tüketir gibi olurum ki nedendir bilinmez, bir an olur yine keçim toslamaya başlar. Karşı koymam hiç, severim çünkü. Bu arada keçileri de çok severim söylemiş miydim ! Çünkü toslamaların ardından sığınağım açılır bana. Sığınırım..

Ama keçi gribini hiç sevmedim ben ! Eşitlik yok bir kere. Gelmeden önce tüm silahlarını elinden aldıktan sonra ne kadar saygı duyarsın ki düşmanına. Ben de duymadım ! Ama keçim kendisine bugünlük izin verdi, yarın bilenip gelecekmiş bana söz verdi..

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top