You Are Here: Home » film öyküleri » bilinçaltımın hikayesi !

bilinçaltımın hikayesi !

Bilinçaltı ne melen birşey, kızsam mı bir kez daha sevsem mi bilemedim..Bu denli koruyucu olduğu için çaresiz kötü hisleri uzaklaştırdım. İzlediğin film bam teline basmaya başladığında ya teslim olur böğüre böğüre ağlarsın, ya da en ağır sahnenin geldiğini hissettiğinde tüm yetkileri bilinçaltına teslim eder, rahat bir uykuya dalarsın. Yatağın öbür ucunda yatan ablamın burun çekişleriyle uyandığım uykumdan sıyrılmaya çalışırken, gözlerimin farketmeden odaklandığı ekran, filme çekti tekrar beni. Küçük bir farkla.. Her kötü şeyin sonunda yaşanan mutluluğun tınısı kulaklarımda, mutluluk dansının slow-motion hali ruhumda.. konuştuğumuzda korkmam gerektiğini bir kez daha anımsadığım bilinçaltım en ağır sahneye 5 dakika kala uyku molası vermiş, tehlikenin geçtiğini hissedince beni tekrar gerçek dünyaya bırakıvermişti. Bir an endişelenip, bilinçaltımın gözünde bu denli korunmaya muhtaç gözüküyor olmam pek hoşuma gitmeyince, kızdım kavga etmeye başladım..

-Böğüre böğüre ağladıktan sonra kendime gelebilirim eyyyy bilinçaltım!! Çek ellerini artık üzerimden zira bu hissizleşme duygusu zaman zaman korkutucu oluyor. Ki kızaran burnu ve şişmiş gözleriyle içlenmiş ablam, özellikle de bu filmin yarattığı duygu selinin ardından çok naif gözüküyor. Biraz kontrolsüz olsak hiçbir şey kaybetmeyiz inan..

foto:  ‘ my sister’s keeper ‘ filminden

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (3)

 • canan çınar

  Çok başarılı bir yazı kaleme almışsın öncelikle tebrikler evet bilinçaltı dediğimiz şey bizi seninde dediğin gibi filmde olsa kötü hislerden koruyor ama dışarı vurmak istediğimiz duyguları da engelliyor bir nevi savunma mekanizması diyebiliriz.İnan çok güzel ve öz anlatmışsın başarılar.

  Cevapla
 • Figen Geçgin Kandil

  En sevdiğim yazı… Hatta okurken her defasında tam olarak burnum kızarmasa ve gözlerim şişmese de gözlerim hala doluyor…

  Cevapla
 • ercanerdemir

  Savunma mekanizmalarımla kavga edesim geldi benimde:))
  Yoğunlaştırıyorsun insanı…

  Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top