You Are Here: Home » denemeler » ıslak ve leş gibi sokaklar

ıslak ve leş gibi sokaklar

Gözlerini , diktiğin tavandan ayırmanı nasıl sağlayabilirimi düşünürken, ne kadar beceriksiz olduğumu bir kez daha farkettim. Gerçekler masamıza serildiğinde, iç rahatlatabilmek boyumu aştı, boğuldum.. Mantığımı susturup, hepsi geçecek diyebilseydim sana, inanıp gülümser miydin tüm sıkıntılarından arınıp? Beyaza baktığında, karanlığından sıyrılıp gözünü kamaştırmasına izin verir miydin? vermezdin biliyorum..

Şimdi, ıslak ve leş gibi sokaklar..Güneş yokken içimizi ısıtacak bir şeyler arıyorsun. Ne kitaplardaki gibi bir gülümseme yetiyor ne filmlerdeki gibi bir dokunuş.. içimiz donmuş..
Benim hayallerim var. Hani şu sonradan kurmayı öğrendiğim, onları sıralasam.. yine mi beceremedim ..
Kış bitiyor koca adam. Güneş uzağımızda değil. Avaz avaz söylenecek şarkılarımız var, yol filmlerini kıskandıracak, biriktirdiğimiz hayallerimiz..
Gözlerini, diktiğin tavandan ayırmanı sağlayabilsem..Bir kez olsun filmlerdeki kahramanlar gibi dokunduğum şeyi güzelleştirebilsem, baksan , mutlu olsan..
Madem gözlerine ulaşamıyorum, içindeki çocuğa haykırsam, tutsa elimden. Yağmur suyunun doldurduğu çukurlara dalsak, üstümüz başımız çamur..
Kış bitiyor koca adam, rüzgar fısıldıyor gizli haberi, tedirgin..Hepsi geçecek desem ama bu kez inanarak. Güneş kapımızda ! Bu kez inanır mısın ??
resim : love and pain by Edvard Munch

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (2)

  • Seyma Afacan

    offf, zeynep ya, çöktüm var ya, yani insan olsam ağlıycam ki burnum sızladı fena…….. bu, beni benden aldı… ellerine sağlık canım, harbi gurur duydum….. (ki diğerleri de çok güzel…)

    Cevapla
  • Oswaldo Penton

    This is very fascinating, You are an overly skilled blogger. I’ve joined your feed and look forward to in search of extra of your magnificent post. Also, I have shared your web site in my social networks!

    Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top