You Are Here: Home » denemeler » içimdeki canavar

içimdeki canavar

Öfkeli insanın sahip olmaması gereken tek şey vicdandır belki de şu hayatta. İkisinin bir arada ne tahripkar sonuçlar ürettiğine defalarca kez tanık oldum. Birinden vazgeçmem gerektiğine karar verdiğimde, ikisine de sıkı sıkıya bağlı olduğumu farketmek, tekrar umutsuz bir savaşçı olduğumu hatırlattı. Kendimle kavgalarımı bir gün diğer parçamdan duyduğumda hissettiklerim ne tam bir kavgaydı ne de tam bir mutluluk.. Birbiri içine geçmiş olsa gerek ki gözümden yaş gelirken içimden kahkaha yükseldi. Ben yine ne hissettiğimin ayırdına varamadım. Kendimi gizlemeye çalışırken, böylesi beni tanıması güzel bir şey miydi ki .. ya da ne harika bir şeydi beni bana anlatabilmesi.. İşte ben tam burda çıkamadım işin içinden ama nedense seni daha da derinden sevdiğimi hissettirmek yerine öfkem aldı eline sazı ve bilirsin öyle zamanlarda onu susturabilmek imkansız..

Bitmez tükenmez kavgaların içinde tam da canavarım sahnelerdeyken sus deyip delice sarılabilsem sana ve sevgimden başka hiçbir şeyin gerçek olmadığını söylesem, ama  korkularım heran tetikte bekleyip ilk bulduğu fırsatta canavara dönüştüğünden fırsat vermiyor ki birkez olsun sakin sakin anlatabileyim içimdekileri. Ama gariptir ki anlatmama çok da gerek kalmıyor sanki..

İflah olmaz depresif, içimdeki canavar. En çok bundan nefret edip en çok da ondan beslenen.. Dedim ya çelişkiler yumağının ta kendisi karşındaki. Hep bu düğümün baş ucunu tutup çözmeye başlarken son ucunun elinde olduğunu farkeden.. Kızgındır sana öfkelidir de en derinden kabul ama nedeni öyle tahmin ettiklerin gibi değil,  tam aksine .. bu iki noktanın içi çok dolu ama tarifi utandırır söyleyemem, içimi doldurduğunu söylesem sen anlarsın zaten..

resim : serbest karalama by Hakan Karakaya

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (2)

 • dilek karaman

  Öncelikle hayırlı olsun demek istiyorum.
  Yazıların hepsi çok güzel. Özelliklede içimdeki canavarla bizlerin gerçekten zaman zaman yaşadığımız ruh halini ne kadar da güzel özetlemişsin. Seni takipteyiz. Başarılar..

  Cevapla
 • Hakan KARAKAYA

  Yazı gerçekten çok güzel. Eline sağlık. “..En çok bundan nefret edip en çok da ondan beslenen.. ” cümlesi beni bu yoruma itti açıkcası. Tabi karalamamı görmek süpriz oldu. Uzun zaman önce bıraktım karalamayı, ne kadar acemice geliyor şimdi o çizgiler :)

  Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top