You Are Here: Home » dokunan yanar » çünkü ben kadındım…

çünkü ben kadındım…

Doğduğum an itibariyle sorun oldum.. Dünyaya bir kız çocuk getirdiği için, annem korktu, babam utandı.. Okul çağım gelince, yaşıtım erkeklerin güle oynaya okula gidişlerini izledim. Çocukları izliyorum diye bir bağırtı koptu ‘gir içeri’ . Korktum, girdim.. Top oynayıp, sokaklarda koşturduğum arkadaşlarım namahremim oldu.. Büyümek utanılacak bir şeydi, öğrendim.. Bir ödül olarak sunulan vücudum cezam oldu..

Çünkü ben kadındım, geç oldu ama öğrendim..

Daha kendimi tanıma fırsatım olmadan evlendirildim. Bir bedelim vardı. Bir büyükbaş hayvan sahibi olmaktan biraz daha zordu bana sahip olmak. Hepsi bu.. Kendi istediğim birisiyle evlenme hakkım mı? O benim için büyük bir lütuftu, verilmezdi. Ancak kaçardım sevdiğime. Ödülüm, ağabeyim ya da erkek kardeşim tarafından öldürülmek olurdu. Öylesine kızarlardı ki canımı almak yetmezdi, 40 kez bıçağı saplasalar da vücuduma, kinleri ya da hırsları geçmezdi, yorgun düşer öyle pes ederlerdi. Namus davası bu, daha ötesi var mı? Ardından salınıverirdi sokaklarda namusunu temizlemiş olmanın gururuyla.. Ben istediğime kaçsam da suçtu, tecavüze uğrasam da.. 12 yaşımda, 31 kişinin tecavüzüne uğradıktan sonra ‘isteseydi karşı koyabilir, kendini savunabilirdi’ kararını veren bir anlayışın kurbanıydım.

Çünkü ben kadındım, geç oldu ama öğrendim..

Kırsalda başımı küçükken ezip, gelişmeme izin vermezlerken, büyükşehirlerde ne kadar kendimi geliştirirsem o kadar büyük bir savaşın içine çekilirdim karşı cinsim tarafından. Zekam altında ezilen sopasına sığınırdı, sopayı acizlik olarak görense egosuna.. Her türlü ezilirdim.. İstediğim gibi ilişki yaşama özgürlüğüm olmazdı hiçbir zaman. Anında ‘orospu’ ilan edilir, boşanmak istediğimde tehdit edilirdim.. Devletimse koruyamazdı beni ! 2 gün sonra parçalanmış vücudumla ücra bir köşede bulunurdum. Eğer ki hayatta kalmayı başarabilip boşanabilmişsem, beklemeye başlardım. Çünkü eski eşime ne zaman eseceğini kestiremediğim namus belası yine yakama yapışırdı. İstediğim hayatı yaşamaya başladığım için, öldürüp temizleyiverirdi namusunu.

Çünkü ben şeytandım..

Çünkü ben tüm tecavüzlerinizin sorumlusuydum..

Çünkü ben kadındım, geç oldu ama öğrendim..

foto : bbdo ajans

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (2)

  • Abdurrahman

    çok güzel ama sanki insanın içine oturan birşeyler var gibi oluyo okuyunca.. bi sebebi varsa öğrenmek isterim, neden böyle oluyor??

    Cevapla
  • Otis Carwin

    I always was interested in this topic and still am, thanks for posting.

    Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top