You Are Here: Home » denemeler » arınamıyorum

arınamıyorum


Eskiden  kar yağdığında her yeri örter, tüm ayıplarımız kapanmışcasına temizlenirdik. Oysa bugün kar örtmüyor hiçbir şeyi. Tüm pisliğiyle çepeçevre çamura buluyor. Artık bu leş ülkede hiçbir şey masumluğa yaklaşamıyor. Ne kadar beyaza dokunmaya çabalasam da altındaki çamura bulanıyorum . Ben arınamıyorum. Bu pis ve leş zihniyetin içinde yaşadıkça , gökten gelen beyaz da yetmiyor.

Zihnimde bunlar dolanırken, sokakta eli bana uzanmış  dilenci kadının dudaklarından dökülen kelimelerin hedefi olduğumu farketmem,  bir zaman sonraya denk geliyor. Üstünde incecik bir kazak olan bebeğini  farketmem ise çok daha sonraya.. İşte o an tüm kalkanlarımı aldılar elimden, ne yapacağını bilemez halde, koşarcasına uzaklaştım oradan. Ve biliyor musun sevgilim, ben hiçbir şey yapamadım. Kar yağıyor, üstelik yumuşak ve temizlercesine değil, leşe bulayarak . Ve o bebek bana bakıyor.. Kaçıyorum ama uzaklaşamıyorum.

resim: shade and darkness by Joseph Mallord William Turner

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (4)

 • zihni

  eskiden kar ile pekmezi karsambaç yapar yerdik. şimdi, liberal rekabetin baca kurumları yağıyor beyaz kar üstüne. Ve karsambaç yapılıp yenilen insanlığın masum alınteri oluyor.
  Dediğiniz gibi,altı leşli çamur, üstü kara kurum, nasıl dayanır beyazlık bu işkenceye…!
  bu yüzden olmalı ki, “doğanın vahşi yasa kısmı egemen ideoloji olmaya hak kazanır”. ya da “… hak kazandığı” için kar “a” ekini alarak “kara” oluverir!

  Cevapla
 • zeynep gecgin

  Belki de en çok kafasında  ‘kara’ düşünce dolananlar, gizlenmek için ‘ak’ kimliğe bürünürler. Karlarımızın kara bulanmadığı günler özlemiyle..

  Cevapla
 • zihni

  haklısınız vesselam, kirletilen beyaza “ak” diyebilirler. “İman”ın kör ettiği gözdür grinin diğer ortak rengini gizleyen.
  “nisa 34″e rağmen, kadın erkeğe eşitse, karanın “ak” olması kadar normal(!) birşey olamaz.

  Cevapla
 • Alphonso Vorsburgh

  I really enjoy reading on this internet site , it holds fantastic blog posts.

  Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top