You Are Here: Home » denemeler » gelgit

gelgit

Gelgitin uğradığı kumsal sessizliği ve tenhalığında şimdi her yer. Gözlerim kumlardaki kayaya çakılıkalmış. İçimde hareket etsem kaçar korkusunu yaşadığım huzurum.. Hiçbir  şey yapmasam da beni sonsuza taşır inancım..

Gözlerimi, dikili kaldığı kayadan ayıramıyorum. Ya bir kez daha sarsılırsa korkum.. An geliyor gözlerim doluyor. Bu delice korkunun sebebi boş, biliyorum, herşey katlanarak artacak. Duyuyorum..

Yorgun bedenim kumlara serili.. Gelgitin eseri sessizlik, ruhumu okşuyor, bir kez daha teslim oluyorum.. Dalgaların sürüklediği denizin tadı damağımda. Tuzu ruhumu tazeliyor bir kez daha..

An geliyor bedenim ayaklanmak istiyor, ardından yorgunluğuyla,  sessizliğin içinde huzura teslim oluyor.. Ve ben bir kez daha ona teslim oluyorum ..

resim : madonna by Edvard Munch

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (1)

  • fruit mocking party

    We absolutely love your blog and find most of your post’s to be what precisely I’m looking for. can you offer guest writers to write content for yourself? I wouldn’t mind producing a post or elaborating on some of the subjects you write concerning here. Again, awesome website!

    Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top