You Are Here: Home » denemeler » saklı ikiz

saklı ikiz

Bu intikamın sebebi nedir diye sorduğumda hiç beklemediğim bir cevap veriyor.. Baştan kaybedişinin acısını, yaşadığım heran, kavgalarıyla hissettireceğine bilenmiş bir dövüşçü gibi haykırıyor yüzüme..

Ardından, hiç anlaşamadığın biriyle siyam ikizi olmak nasıldır hiç düşündün mü diye soruyor ve ekliyor. ‘ne gariptir ki ikizler benzer olmayı sevmezler’ ..

ikimizin de çok iyi bildiği birşey var, bir huy kapılmışsa, diğeri tarafından aynısına yaklaşmak şöyle dursun tam zıttı sahiplenilir büyük bir keyifle..

..hepimiz ikizimizi içimizde saklıyoruz..

Ana rahminde yaşam hırsıyla galip gelen, rol dağılımını unutup, ikizini hapsederek geliyor dünyaya. Kendisi neyse tam zıttı en derininde.. Ama içerde güdük kalan,baştan kaybetmenin verdiği acıyla unutmadığı rol dağılımını yüzüne vurabilmek için heran fırsat kolluyor.. Her neyle gururlanıyorsa tam aksini de içinde barındırdığını önüne sereceği günleri bekleyerek..

Ne kaçıp uzaklaşabilecek bir mekan var ne de onunla imzalamaya oturulabilecek bir anlaşma.. Neden hep en mutlu anlarımda ortaya çıkıyorsun dediğimde gözlerinin içindeki hırsı anlamam hiç zor olmuyor. Ben ondan yaşam hakkını alırken,kendimden de rahat yaşam hakkımı aldığımdan.. Doğumumla yarattığım benliğimin saklı yanı gizlendikçe bilenmiş, vahşiliği kontrol sınırlarını zorlamaya başlamış ..belki de artık onu evcilleştirme zamanı gelmiştir.
Denemeye değer..

resim: materia (1912) by Umberto Boccioni

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (2)

 • ercanerdemir

  Kendisi neyse tam zıttı en derininde…

  Sahi ana rahminde öyle bir kavgamız vardı demi..Yendiklerimizi arkamızda bırakmaya, unutmaya pekte meyilliymişiz.Okuduktan sonra ikizimi anımsamaya yüzüm tutmadı.Bir dehlizde unutulmaya terketmişim zira…Sahi sen o anıya nasılda bağlı kalmışsın böyle?

  Cevapla
 • Otha Stipek

  I like this web site it’s a master piece! Glad I discovered this on google.

  Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top