You Are Here: Home » denemeler » mola

mola

 

Bir el sabah sabah yanağıma uzanıp uyandırdı beni bugün. ‘Tembelliğe yer yok’ dedi ve içime kocaman bi enerji bırakıp yok oldu. Dirensem de uyuyamadım, ona boyun eğdim ve derin bir nefes çekip şükrettim.. Seni de elinden tutup sürükledim sevgili..

İstediğimiz hayat bu kadar yakınımızdayken onu sürekli ıskalamaktan sıkıldığımdandır belki, belki de içimizdeki canavar yaklaşana kadar tadabileceğimiz tüm tatlıları tatma isteğimdendir, ağzımız burnumuz tada bulaşmış.. Boşver temizlemeye çalışma, o uzun süre yaklaşmayacak haber verdi, çok çalışmış biraz dinlenmeye ihtiyacı varmış..

Sürekli şapkasının altına saklandığım mantarın küf yağmurundan sıyrılıp, dev çikolata kavanozlarının içinde kaldıktan sonra çilek vadisine tırmanma vakti bulabileceğiz. Şimdi sımsıkı tut elimden ve kocaman bir nefes al, çikolata okyanusuna dalıyoruz .. Ve biliyor musun sevgilim artık herşey çok yakın, bir tek canavar dışında.. Güneş kapımızda artık, aç kemiklerini ısıtsın belki de son kez.. İhtiyaç duyduğumda cebimden çıkarabilecek enerjimin kalmadığını görmekten çok sıkıldığım için bugün hepsine inat depoluyorum ..

Ve biliyorum ki artık hiç o kadar ihtiyaç duymayacağım..

Ve evren bugün seni de seviyorum..

resim: happyface by Tim Burton

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (2)

 • ercanerdemir

  “Çilek vadisi” kıskandım bu imgeyi.. Şapkasının altına saklandığım mantarın küf yağmuru..
  Yedi cüceler masalı tadında…Nasıl bir mekan tasavvurun senin böyle:))

  Cevapla
 • Son Altmark

  I visited a lot of website but I conceive this one contains something special in it. “Human history becomes more and more a race between education and catastrophe.” by H. G. Wells.

  Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top