You Are Here: Home » dokunan yanar » son sığınak

son sığınak

En çabuk uzaklaştırılan fikir olsa gerek insanın kendi ölüm şekli, kurulmadan edemeyen, düşünmeye tahammül edilemeyen..

Saçma bir can sıkıntısının üretimi olarak zaman zaman birbirimize sorduğumuz ‘hangi şekilde ölmek isterdin’ sorusuna asla tanık oldukları cevabı vermemiş 7 beden içiçe beklerken ölümü, kaderlerini son anda da değiştirememiş olmanın yenikliğini yaşayarak içlerinde, hayata kızgın bir şekilde pes ettiler belki de..

Sığınmak kaderleri olduğunda, düşlenen onca hayale inat hayat yine kötü kartlarını oynayıp onları, ölümden kaçmak için sığındıkları küçücük banyoda birbirlerinin nefeslerinden çalmalarını izleye izleye yendi, eminim o tatlı hazzı duyarak.. Herbirinin hayatta kalma çabası diğerininkini tüketirken..

Kadere inat umut öykülerine delicesine inanmaya çabalayıp ayakta kalmayı başarırken, bazılarının hep yenik olduğunu görmek öylesine..

7 karakter.. 7 çaba..
Sığınmanın ardından, umutla hayata tutunmak için son sığınma.. Zafer yok, başarı yok.. İnsan olmak, hayatta kalabilmek herkes için kolay olmuyor. Şanslı doğmak gerekiyor belki ama milyoner olmak için falan değil sadece hayatta kalabilmek için..

*Üzerlerine kitlenen kapının ardında, yangından kurtulmayı beklerken boğularak ölen 7 mülteci için..

resim: the big fish eat the small ones by Pieter Bruegel

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (1)

  • Ozgur Kandil (@ozgurkandil)

    Bazen hayat bizi öyle anlamsız amaçların peşinden götürür ki içinde bulunduğumuz güzelliklerin farkına varmayız. Hep bardağın boş tarafını görür mutsuz oluruz. Oysa hemen burnumuzun dibinde olan ve aynı havayı soluduğumuz, küçücük bir banyoda ölümü her anıyla tadan 7 kişiden biri olma ihtimalimizin yok denecek kadar az olması bile mutluluk verici olmalı bireysel yaşamlarımız açısından. Ancak toplumsal açıdan bakıldığında ortadaki tablo içler acısı. Mutsuz oldukları bir ülkeden mutlu olmayı hayal ettikleri bir ülkeye göçerken uğradıkları başka bir mutsuzluk ülkesinde 5 metrekarelik bir alanda ölmek nasıl bir adaletin yarattığı haksızlıktır bilemiyorum….

    Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top