You Are Here: Home » hikayeler » tam hatırlayacak oldu

tam hatırlayacak oldu

Elinin, masanın üzerindeki kalabalığın içinde anlamsızca hareket ettiğini farkedince, sesli bir şekilde sordu kendine ‘ne arıyorum’ . Düşünse de bir süre cevabı bulamayınca, sinirlenip çıktı kapıdan. Zaman sonra korna seslerinden olsa gerek, taksiyle yola koyulduğunu farketti. Ne için bindiğine dair tek bir fikri yoktu. Yolu izlemeye koyuldu, ne zaman sıkılsa o zaman inerdi. Cadde üstünde, kurumuş nehrin etrafına dizilmiş bir grup ayyaş görünce, bu saatte içilir mi diye düşündü. İçkiyle başlayıp, kusarak sonlandırdığı günleri hatırlayıp, sustu.. ‘Dur’ dedi birden, taksici sert sert bakınca para üstünü beklemeden indi. Cebinde aranan elleri, dudağında bekleyen sigarasını farkettiğinde durdu. Evden çıkmadan önce aradığının çakmağı olduğunu anımsadı.. Tek istediği sigarasını yakmaktı, etrafına bakındı ne bir büfe, ne de etrafta dolaşan birileri vardı.. Birkaç adım ötede, yerde sönmek üzere olan izmarite uzandı..

Zaman sonra, yanından geçen kadın tuhaf tuhaf bakınca, kendiyle kavgalarını sesli yapmaktan vazgeçip, hızlandı.. Etrafa bakındı, nerede dolandığına dair hiçbir fikri yoktu.. Önünde yürüyen iki kadının sohbetine kulak kabarttı, takıldıkları ufak şeyler tanıdık geldi geçmişten, güldü hallerine. Adımlarını hızlandırıp önlerine geçti, sigarasından bir fırt daha çekip, ‘baca gibi tüterken bir de içini ısıtsa ya insanın’ diye sesli düşündü ve kadınların önüne fırlattı izmariti.. Kadınlar bir güzel küfür salladılar, güldü..

Uykusuzluktan kapanmak üzere olan gözlerinin yanı sıra başına saplanan ağrının yönlendirdiği yere ulaşınca, anahtarı çevirip kapıyı açar açmaz, koltuğa attı kendini.. O an uykusu yine kaçtı. Biri, beyninin labirentlerinin bütün uçlarına geçirdiği ipi birden çekmişcesine büzüldü beyni. Bu ağrıyla ayağa kalkıp, mutfağa gidecek oldu, zaman sonra kendini ayakta, dışarı çıkma sebebini hatırlamaya çalışırken buldu.. Günlerdir uyumadığını farkedip mutfağa yöneldi, ilacından aldı ve üzerini örttü..

resim : red wagon by Mike Stilkey

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (3)

 • Jemand in der TR

  Dipnota baktım da;
  Resimlerin sahiplerini iyi buluyorsunuz…

  Cevapla
  • zeynep gecgin

   Benim için, ortada bir emek varsa mutlaka sahibiyle birlikte paylaşılmalı, o yüzden bazen zorlu olsa da eser sahibini bulmadan paylaşmıyorum. Hatta imkan bulup ulaşabilirsem direk sahibine ulaşıp izin istiyorum.. Bunun doğru olduğuna inanıyorum.

   Cevapla
 • Merissa Molock

  I’m still learning from you, as I’m trying to achieve my goals. I absolutely love reading everything that is written on your website.Keep the stories coming. I enjoyed it!

  Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top