You Are Here: Home » film öyküleri » kapıları kilitleyen anahtar

kapıları kilitleyen anahtar


Doğduğunda başıma neler getireceğini anlayamadığım bir şeyi kucaklayıp bana getirdiler. O da anlamsızca gülümsedi.. Eline tutuşturdukları çikolatayı sıkı sıkı tutarken, zorla bana uzattırdıklarında, o ele uzanışımı ve onunla imzaladığım ebedi barış anlaşmasını unutamayışım gibi, kurguladığımız oyunları da asla unutmadım..

O şaşkın gözlerle, hergün bir yenisine adapte olmaya çalışırken, bana duyduğu sonsuz güvenle, sorgusuz sualsiz oynamasını istediğim her role bürünüşü gibi, karanlıktan korksa da hiç itirazsız, saklanması gerektiği için üzerine kitlenen dolaptayken, aklından neler geçtiğini bilebilmeyi çok isterdim..

Bir daha hiç açılamayacak kilidi izlerken, küçük bir anahtar hafızamın odalarında dolanmaya başladı. Farkında olmadan, anahtarı bir yerlerde kaybettiğimizi, açılıp oynamak için bizi bekleyen anılarımız olduğunu anımsadığımda anladığım tekşey, çocukluğumuzu o dolabın içine hapsettiğimiz oldu.. Büyürken farklı yerlere savrulmak, anılardan uzaklaşmaktı bizim için. Kim bilir belki bir gün, bir halı ya da yastık altından ulaşırız o anahtara..

foto: ‘ elle s’appelait Sarah’ filminden

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (1)

Leave a Comment

Scroll to top