You Are Here: Home » hikayeler » kayıp silüet

kayıp silüet

Peşpeşe yaktığı sigaralarının kaçıncısıydı bilmiyordu ama bildiği tek şey, o kapıdan içeri girmek istemediğiydi.. O adımı atmazsa, yalnızlığıyla başa çıkamayacağını çok iyi biliyordu, girdiğindeyse yalnızlıktan öleceğini.. Eli zilin üzerinde, son bir nefes çekerken sigarasından, derin bir nefes almak istedi, başaramadı.. Kaçıp geride bırakmak istediği şeyleri belki bu kapının arkasında bırakabilirim umuduyla sabırsızlandı, kapıyı açan olmayınca tahmin edemediği bir korku kapladı içini. Bu gece yalnız kalmak hiç planladığı bir şey değildi, olmamalıydı.. Açılan kapının ardındaki tanımadığı biri olsa da hiçbir önemi yoktu, içeri attı kendini.. Tanıdığı sesler, yüzler vardı ama kendi yabancılığında hiçbiri bir tanıma oturmuyordu.. İstediği tek şey sarhoş olup kendini hatırlamamaktı, belki de kaçtıklarını ya da en çok kaçmaya çalıştığını..

Zaman geçtikçe sesler kafasında büyüdükçe büyüdü. An geldi boğulacağını düşünüp balkona attı kendini. Ardında gelen olur diye bekledi, olmadı.. ‘O’ nu özledi uzun zamandır hissetmediği kadar yoğun bir şekilde, uyumak istedi.. Kafasını yaslayacak huzurlu bir şeyler bulamadığından, uzun zamandır uykusuzdu, bugün de bulamayacaktı..

An geldi birden kaçtıklarından kurtulmaktan vazgeçti. Belki bu yeni içkinin etkisiydi. Kurtulmak istediği asıl bu şehirdi, bu kalabalık ve yalan.. Ama kaçsa da peşi sıra onu takip edecek olanları çok iyi biliyordu. Hiçbir gece yalnız bırakmamışlardı.. Rüyalarının ete kemiğe bürünmesini isterken, bulanan gözleri ona kötü bir oyun oynamaya başlamıştı. Yaklaşan silüetin birebir aynı olması, tesadüf olamayacak kadar gerçekti. Ona sarılıp, kafasını göğsüne yasladığında sonsuz huzura ulaştı..

Zaman sonra tepesinde beliren birinin şişeden kafasına boşalttığı sularla, gözlerini açmaya çabalarken, gözleri tek bir kişiyi aradı. ‘Nerde’ diye sorduğunda şaşkın şakın onı izleyen gözlerden hiç beklemediği cevabı almıştı..

resim: stealing the city by mike stilkey

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (1)

  • Harry Houlton

    Lovely blog! I am loving it!! Will be back later to read some more. I am taking your feeds also

    Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top