You Are Here: Home » film öyküleri » hatırlanacak bir anı kalsın

hatırlanacak bir anı kalsın

Eline tutuşturduğu biletle beklediği tren garında, hiç yaşamamış olmayı dilediği o anı unutmak için, günlerce yaptığı tek şey, geçmişi unutabilmek adına yalvarmak oldu.. Tam geçmişi unutabilmesi en büyük mucizesi olmuşken, mucizenin sinsi zehri yavaş yavaş temas etmeye başladı vücuduna..

‘Anılar olmadan ruh olmaz’ demişti, hayatın sunduğu yeni hediyesine bakarken.. Kötü hiçbir anıları olmadığından, hepsini sonsuza dek hatırlanacaklar listesine eklemişti, her şey isteği doğrultuda gerçekleşecek zannederek.. Bir gün, bir hastalık beynine bir silgi yerleştirip, tüm anıları silmeye başladığında, hangilerini silip, hangilerine dokunmaması gerektiğini öğretemedi bir türlü.. Sinsi bir düşman gibi, ince ince yok etmeye kararlıydı tüm anıları..

En sevdiği adama bakıp hiçbir şey hissedememek, fotoğraflarda kendisini görüp, anılarında kaybolmak tarifsiz bir yenilgiydi onun için..

Kokuların her zaman bir tanımı vardı onda. Bir koku, onu yıllar öncesine götürür, uzun bir yolculuğa çıkmasını sağlardı.. Oysa bu kez, onu geçmiş yıllara götürüp öylece sahipsiz bıraktığında, hiçbir anı bulamadı eşlik edecek, yaklaşıp dokunabilecek..

Bomboş karalama defterinde her şey tanımsızlaşırken, çok uzaklarda kalmış bir anı, ruh bulabilir miydi beklenmedik bir anda ve yıllarca beklediği cümleyi duyduğunda tamamlanmış hisseder miydi kendisini ?

foto: ‘a moment to remember’ filminden

 

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (1)

Leave a Comment

Scroll to top