You Are Here: Home » dokunan yanar » tecavüzcümüz cahilliğimiz

tecavüzcümüz cahilliğimiz

Küçük kızın yalnızlığı öyle büyüktü ki, kendini aşan, ömrüne sığdıramayacak acıları yaşarken, karşısına geçip paylaşabileceği bir tek kişi bulamamasına mı içerlesin, çocuğunu sinek ısırsa acısını hissedebilecek anne denen o kutsal varlığın hiçbir şeyini farketmemesine mi..Yoksa, ‘Bir tane değil ki hangi biriyle ilgileneyim’ bakış açısına mı.. Karar veremiyor sadece kafasını önüne eğip susuyordu.

Küçük kız, en çok kalabalık içinde yalnız hissederdi kendini ve hak ettiklerini fark edemez susardı bilinçsiz.. Haklı görüp anlayış gösterirdi gençliğini bitiren zihniyete.. Anlatamadıklarını içine atıp, kuşlarla konuşabilirdi yalnız, bir de derste maruz kaldığı şeyin ne olduğunu öğreten öğretmeniyle..

Cahilliğe sığınıp vicdanını temizlemeye çalışırdı baba, kızını gecenin vakti koca bir adamla yollarken.. Nereye gittiğiyle ilgilenmezdi işine gelmediğinden. Onca derdin içinde bir de küçük kızıyla uğraşmak, anlamsız, gereksiz ve..
Öldürücüydü.. Kimse fark etmedi..
Küçük kızın hayatını bitiren, o iğrenç adam değil, gecenin bir vakti adamın yanına takıp onu yollayan, cahilliğe sığınıp, affedileceğini sanan babasıydı.. En çok, içi kanarken acısı yüzüne yansımamış olması imkansız olan kızının yanına gelip, elini tutmayan, ‘neyin var kızım’ demeyen annesiydi. ‘Vakit mi vardı ilgilenecek’ savunmasına sığınan..

Bu kız öyle çaresiz ki şimdi onları aklamanın peşinde. Kendi gözyaşları içine akarken ‘artık babamı ağlatmayın’ haykırışlarında.. Ama insanın içini parçalayan, asıl ona gerçek acıyı yaşatanları fark ettiğinde yaşayacak olması yıkımı..

*Eda’nın hikayesi..

resim: riding aways from you by Tony Sandoval

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (1)

  • fruit mocking party

    Hey there! This post could not be written any better! Reading this post reminds me of my good old room mate! He always kept talking about this. I will forward this write-up to him. Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!

    Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top