You Are Here: Home » denemeler » maviye

maviye


Önümde kocaman, açılmayı bekleyen bir zarf var.. Heyecandan açmaya başlayamıyorum bile. İçindeki güzelliğe yaklaşırsam, tutamadan kaybederim korkusuyla..
Açıldıkça savrulacağını biliyorum bizi bekleyen güzel günlerin. Bugüne kadar sabırla yavaş yavaş inşa ettiğimiz her şeyin ete kemiğe bürüneceğini.. Biz şaşkın şaşkın onları izlerken koşar adım ilerleyeceklerini..

Ama ellerim titriyor açamıyorum işte.. Öyle güzel bir paketi var ki yırtmaya kıyamıyorum.. Dokundukça kahkahalarım yükseliyor içimde, gözümü kapatınca, anlattığın hikayeler geliyor peşi sıra.. Hepsi sırada can bulmak için bizi bekliyor..

Saatlerce güldükten sonra gözümden damlayan yaşı silişin gibi, tek hareketle kapı ardında bırakacağın kötü günlerle vedalaşmak istiyorum.. Tutup çekiştiriyorsun elimden, ‘modası geçti onların’ diyerek.. Kızaran yanaklarım, utangaçlığımı ele veriyor, çaresiz gülüyorum..

Kafesten yeni salınmış bir kuş heyecanıyla n’apacağımı şaşırıyorum. Listedeki yapılacaklar listesine göz atınca, heyecandan çarptığım duvarlara rağmen uçmaya devam ediyorum, ardındaki maviliği bildiğim için.. Ulaşmamıza çok az kaldığı için..

Son kez derin bir nefes çekip aralıyorum zarfın kapağını. Kaldırıp kafamı, gözlerine bakıyorum ve kapattığım gözlerimle yeni dünyamı görüyorum..

foto: flight by Phil Longson

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (4)

Leave a Comment

Scroll to top