You Are Here: Home » film öyküleri » yalnız dağ

yalnız dağ

brokeback mountain

Evleneceği kadının onu beklediği, onun hayatını yoluna koymaya çalıştığı bir anda karşılaştı ‘o’nunla..

Hayatta, ayakları üzerine sapasağlam basmakken ikisinin de amacı, yerle bir oldular. Birbirleri içinde kayboldular.. Hiç fark etmeden, hiç hesaplamadan.. Hiç anlamadan ve hiç anlaşılmadan..

Suskun dünyasında hiç konuşmadığı kadar konuşmaya başlamıştı adam, hiç eğlenmediği kadar eğlenmeye.. Karşısında gördüğünün cesareti onu fark etmeden kendine bağlıyordu. Korkularından, göz ardı etmeye çalışsa da ‘o’, göz ardı edilemeyecek kadar gerçekti. Yanında, tüm eğlencesiydi..

Sıkıcı hayatının yalnızlığından titrediği bir anda ‘o’ tenle kavuştu sıcağa ve ondan sonra hiç üşümedi adam..

Kurallara aykırı gelmek, onun için en zor şeyken, aşkından uzak kalmak daha da zordu. Kendi sıkışmışlıklarında adım atamaz olmuşlardı.. Gerçekliklere boyun eğip, onu bekleyen kadınla evlendiğinde, ebedi bir mutsuzluğa imza atmış oldu. Kendisinin bile kabullenemediği bu gerçekten kaçmak için.. En çok da içindeki o tanımlanamaz tutkusu için..

Öyle ete kemiğe bürünmüş gerçek bir histi ki bu, diğer bütün dokunuşları sahte kıldı. Kendi eşlerine, diğer kadınlara ya da diğer adamlara.. Birlikte olmadıklarında her şeyin içi boş ve sahteydi..

Birbirlerini iterken deli gibi bağlandıkları, tanımlanamaz bir bağları vardı..Sıradan hayatlarını sıradışı kılan buluşmalar yaratmışlardı. Ne tamamen ayrı kalabiliyorlardı ne de kavuşabiliyorlardı..

Adam sırf korktuğundan, yeni bir adım atamadı. Yine sıkışıp kalmalarına sebep olacak tarihi belirledi çaresiz. Hiç tahmin edemeden, hiç bilemeden..

Buluşma zamanı geldiğinde, adam hayatının en acı gerçeğini, sevdiği tek kişinin artık olmadığını öğrendi..

Yalnızlığına çekildi adam. Gözü aşık olduğu adamın gömleğinde, titrerken uyumaya çalıştı, başaramadı..

foto: ‘brokeback mountain’ filminden

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (3)

 • Spring Voytek

  I’d incessantly want to be update on new blog posts on this internet site , saved to favorites ! .

  Cevapla
 • Reverse Phone Lookup

  I am not sure where you are getting your info, but great topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more. Thanks for magnificent information I was looking for this information for my mission.

  Cevapla
 • izle

  i bookmarked you in my browser admin thank you a lot i might be looking for your subsequent posts

  Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top