You Are Here: Home » film öyküleri » sen ve ben

sen ve ben

blue valentine

Kafasını kaldırdığında, karşısında duran, karmakarışık olmuş kadının ona ait olduğunu hissetti hiç tereddüt etmeksizin.

Hayata dair net kararları olsa da sevgisi öyle büyüktü ki içinde her şeyi  değiştirebilirdi. Karşısındaki kadının tersine, samimiydi tamamiyle. Ne hayatını garantiye almak için ne de çocukluğunda kaçtığı huzursuz yuvalar için.. Tam aksine sadece sevdiği için.. Hesapsızca, sevgisi kendisine ait olmayan çocuğu canından hissedecek kadar derin olduğu için..

Öyle güzeldi ki adamın yüreği, kocaman sevebilirdi ve güzelleştirebilirdi dokunduğu her şeyi.. Kendi karmaşasında kaybolmuş bir kadını bile tutup çıkarabilirdi. Ve yalnızca ikisine ait olan şarkılarında delice haykırabilirdi gerçeği ‘diğerleri değil yalnız sen ve ben’ ..
Ama yıllanmak zor bir şeydi ilişkilerinde. Bir şeylerin eksikliğini kanırta kanırta hissetmek tarif edilemezdi. Ne yapsa tamamlayamıyordu kadının içindeki eksikliği. 1-0 yenik başladığını düşündüğü hayatta, en mükemmel hamleleri yapsa da hiçbir zaman kahraman olamıyordu..

Sevginin tek taraflı olması, ilişkilerini yıkıma sürüklüyordu. Adam ne kadar reddedilirse, içindeki öfke o kadar artıyor, zarar vermeye başlıyordu çaresiz. En çok kendisine.. En çok sevdiği kadına verdiği zararı gördüğünde, baktığı aynadan nefret ediyordu..

Kadın içindeki tatminsizliği, eksikliği görüyordu adama her bakışında. Kendisine bir kez daha kızıyordu. Her kızgınlık, beraberinde nefreti getiriyordu karşısındaki adama. Belki de sırf istediği adam olduğu için, içindeki doyumsuzu susturamadığı için.. Her yakınlaşmaları, bir uzaklaşmayı getiriyordu..

Evlilikleri içinden çıkılmaz bir düğüm olduğunda, son bir şans daha istedi adam. Hiçbir suçu yokken, böyle olmasını hiç istememişken ve en çok o çabalamış, en çok o kaybolmuşken..

Gitmek zorunda bırakıldığında, mırıldandığı tek bir söz, inandığı tek bir gerçek vardı. Aşk canını yakıyordu insanın..

foto: ‘blue valentine’ filminden

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top