You Are Here: Home » hikayeler » dört duvar

dört duvar

dört duvar

Son kez uzandığı yatağa baktı ve almasına gerek kalmadığı söylenen ilacını avuçlarının arasında sıktı. Uzun süre vazgeçemeyeceğini bilerek yudumladı bardağın sonunda kalan bir kaç damla suyunu.. Her şeyin alıştığı gibi devam etmesini istiyordu ama başlarda saydığı günleri sonlanmış, iyileştiği söylenmişti. Özlemini duyduğu eski hayatına dönebilirdi.. Birden, eski hayatına dair boşlukları dolduracak kimse kalmadığını fark etti, dört duvardan kurtulduğunda düşeceği boşluğu..

Kendisini, her şeyin başlangıcını anımsamaya çabalarken buldu. Yerine oturtamadı başlarda hiçbir şeyi. Sonra birden kalbinin sıkıştığı güne gitti. Ölesiye korktuğu anı hatırladı, herkesi haberdar edip kurtulmayı bekleyişini.. Kurtuluş sandığı, o aylardır içinde tutulduğu dört duvara kapatılışıyla, tüm bağlarından kopmaya dönüştü.. Tek bir karar, hayatını değiştirdi. Yeni başlangıçlar yapmanın vakti çoktan gelmişti..

Hastahane kapısından dışarıya ilk adımını attığında düşünmeksizin yaptığı ilk hareket, geri adım atmak oldu. Durdu ve bekledi uzunca bir süre.. Çalacağı bir kapının olmayışıydı onu durduran, bir hoş geldin kucaklayışının yoksunluğu.. Cebinde şıngırdayan anahtarını kavradı sıkıca..

Kapıyı açar açmaz, kalbi sıkıştığında tutunmaya çalışırken alaşağı ettiği masayla karşılaştı. Her şey taptaze burada onu bekliyordu.. Tek bir gün geçmemişti üzerlerinden, tekrar kalbi sıkışacak gibi oldu, sakinleşmeye çalıştı. Yere oturup, parçalanmış biblosuna baktı bir süre..
Yeni bir başlangıç için geç kaldığının farkındaydı, eskilere tutunamayacak kadar yıprandığının da..

Bildiği tek bir şey vardı, bir gün yine o haplara teslim olacağı.. Yine kalbi sıkışıp verdiği karara cesareti olmadığını fark ettiğinde, ulaşabileceği biri olmalıydı,  kurtulmasını sağlayacak.. Mecburi seçimlerinden kurtulmuştu, tamamiyle kendi isteğiyle yapacağı seçimleri olacaktı. Belki de olmayacaktı.. Denemeliydi.. Bunun için yaptığı ilk şey dört duvarından kurtulup, nefes almaya çıkmak oldu..

foto : A Passage of Genocide by Mindcage

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top