You Are Here: Home » denemeler » gizli kahraman

gizli kahraman

Yaralarıyla ilgilenilmesine alışmış küçük bir kız olduğumdan belki, içim acıdığı her an annemi arar gözüm.. Her gece, gözlerinden uyku aksa da biz söylenmeyelim diye uyumamızı bekler, elinde meşhur iyileştirici kremiyle oda oda dolaşır, atlamadan bütün yaralarımızı iyileştirmek için her gece tekrarlardı bu ritüeli.. Bense ortasında bir yerde uyanıp, bu ilginin göbeğinde doyasıya çıkardığımı düşünürdüm keyfini.. Zaman sonra, yaralarımı tek başıma iyileştiremediğimi fark ettiğimde, o zamanlardaki keyfimin ne kadar eksik olduğunu anladım..

Kapılarında gözcüleri bekleyen bir kale gibiydi annem.. Öyle kolay kolay, şımara şımara yaklaşamazdın yanına, uzaktan izleyip güçlü kadın nasıl olunurun canlı tanığıydı.. Onca sert görünüp, nasıl bu kadar yufka yürekli olunurun şaşkınlığı..

Belalı ergenlik tahminimizden kanlı geçtiğinde ikimiz için, farklı yönlere savrulacağımıza emin olduğum bir anda, bir el uzandı bana, hiç beklemiyorken.. Onca acıtılmışlığa, kırgınlığa rağmen.. Şaşkınlığımdan bir süre tepkisiz kaldım, ardından utanmışlığımdan yanaşamadım.. Ama o kutsal affedicilikte tükenmez bir şefkat vardı ve beni uykumda yakaladı.. Yavaş yavaş iyileştirdi tüm yaralarımı.. ‘Onca zaman uğraşıp da başaramamışken sen nasıl’ diye içerledim yine..

Yaş aldıkça anlamaya başladım, anladıkça kendime kızmaya.. Bir gün anne olduğumda, ya onun gibi olamazsam diye korkmaya başladığımda, birden o sert gözüken yüzdeki gülümsemeyi yakaladığımdaki mutluluğumu hatırlayıp, çocuklarıma yaşatabileceklerime inandım..

Hazır bu gece yanımda uyuyacağını biliyorken, sokaklara atıp kendimi deli gibi koşmalıyım, belki bir kaç arkadaşımı da ayartırım. Onlar itmese de ben ayağımı takıp bir yerlere yaralarım.. Gece olduğunda gözümü kapatıp beklemeye başlamalıyım..

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (1)

  • Adem

    Hayalinin gerçekleşmesi ne güzel.Üstelik uluslararası bloglara taş cıkartan ve her gecen gun keyifle takip ettiğimiz blogun harika.Senin gibi yaratıcı, özellikle keyifle okunabilir kalemi olan insanların doğru ve hak ettiği yerlere gelmesi gerektiği kanısındayım. Seni takip etmeye devam edeceğiz. Teşekkfürler

    Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top