You Are Here: Home » denemeler » inadına yaşamak

inadına yaşamak

Küçükken anneme kızıp bıraktığım yemeğin ötesinde  bir şey içimdeki, aç bırakmaktan ziyade beni besleyen.. O, üzerime bindikçe kafa tutarcasına ayaklanıp, sesim kısılana kadar haykırdığım.. Kolay olan hiçbir şeyi sevmeyişimin hediyesi gibi sürekli yanıma kıvrılan, beni sınamaktan zevk alırken hemen ardından çaresiz yenilgisini kabul eden.. Bir şey var içimi kemiren. Her yerde, her şeyde.. İnsanlara sinmiş bir leş gibi, onlara baktıkça kirlendiğimi hissettiğim, ardından inadına güzeli arayışım gibi..

Yapmaya vakit bulamadığım onca şeyi hatırlatıp, harekete geçmemin gerekliliğini fark etmemi sağlayan her gün yineledikleri yasakları gibi ya da üzerimize saldıkları korku selinin hediyesi katlanarak artan cesaretim gibi.. Değişik bir şeyler var içimde. Öncesinde hiç hissetmediğim..

Dışardan izleyip kendimi , dipsiz bir kuyuya yuvarlanışımı gördüğümde, diplerde en diplerde bir yerde beni bekleyen minderin varlığından emin olmak gibi, hiç yükselmediğim kadar yükseğe çıkacağımın haberini duymuşcasına gülümsemek..

‘Ölmüyorsak güçlenelim’i kabul etmiş devam ederken yoluma inadına yaşamanın ne güzel bir şey olduğunu hatırlatıyorsun bana sevgili.. Ayakta kalabilmeyi ve inadına gülümseyebilmeyi..

foto: hope by Lev Tsimring

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (3)

 • zihni

  “kayıp ruh”tan geriye kalan sadece ceset olmalı? öylesine değil de “inadına yaşamayı” seçmişse bir insan, sevmek+sevilmek=sevişmek formülü üzerine kurmalı gerçeklerini. Bunun için bir iş, bir eş (sevgili) bir de dengesine tecavüz edilmemiş doğa gerekir. Gerisi ayrıntı.

  iz sürerek buldum burayı, güzel yazılara takılınca, iz bırakmadan geçemedim.

  Cevapla
 • zeynepgecgin

  Ne güzel bir iz olmuş böyle. Güzel yorumun için teşekkür ederim. Dengesine tecavüz edilmemiş doğaya kavuşma hasretini barındıran insanlarla birarada olduğumuz güzel bir dünya umuduyla..

  Cevapla
 • mustafa

  merhaba bu blogu yeni gördüm ve kişisel yazılarınızı gerçekten çok begendim çok güzel :)

  Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top