You Are Here: Home » hikayeler » mühür

mühür

Bütün kararlarını bir gecede almasıydı belki sebebi, onca saçma oluşlarının. O adımı atmasa, ne nefes alabilecekti ne yerine bir taş koyabilecekti hayatında. Herşey dondurulmuşcasına kıpırtısızken, bekleyemedi, boğulduğunu hissetti. Kaçıp kurtulmak istiyordu. En çok da kendinden..

Adım atmaya çalışan çıplak ayaklarının zemine yapıştığını hissettiğinde fark etti koca bir dondurucuda hapsolduğunu.
Ne hayalleri ete kemiğe bürünüyordu ne sarıldığı, can buluyordu. Çığlık attı bu korkunç kabustan uyanabilmek için ama bir kaç sarkaçın düşmesinden başka bir şeye yaramadı. Öyle soğuktu ki içine işledi. Her nefes alışında bir bıçak yiyor, varlığı acıya dönüşüyordu. İçini ısıtacak tek bir şey istiyordu. Ne olduğunu çok iyi biliyor, nasıl olması gerektiğini ise kestiremiyordu..

Birden tanıdık bir yüz gördü, tüm yokolmuşluğun arkasından sığınabileceği bir sığınak.. Ayaklarından sökülen derinin acısını umursamadan koşarcasına yaklaştığında, içini donduran gözlerle karşılaştı. Ne ayaklarının parçalanışı ne içine saplanan bıçaklar, hiçbiri o denli acıtmamıştı canını. Geri dönüp uzaklaşmak istemiyordu. Tek bir cümle, bildiği bakışı görmesini sağlayacak, içini ısıtacaktı.. Ağzını açtığında sesinin çıkmadığını hissetti, yutkundu, kuruyan dudaklarını ıslattı ve tekrar denedi. Donuk bakışlara çarpan koca bir sessizliğin ardından kapanan dudakları yapıştı birbirine, tüm bu acıtılmışlığın acısını çıkarmak istercesine.. İçini ısıtacak tek söz duyamayışının sebebini anladığında tüm çabasıyla, mühürlenmişcesine kapanan dudaklarını aralamak istedi. Başaramadı.. Karşısındaki donuk gözlere tekrar bakıp, kendi bakışlarının da hissizleşeceğini fark ederek.. Duygularını ifade edememek, ölmekle eş değerdi. Bir şey yapamadı. Çivilendiği yerde çakılı kaldı, beyninde tek bir soruyla..

foto: Hiel by Natalia Petri

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top