You Are Here: Home » dokunan yanar » daha kaç can yakacaksınız

daha kaç can yakacaksınız

Pencerenin ardında, saklandığı köşesinden ürkekçe izlediği gözü dönmüş topluluğun parçaladığı cam kırıkları nasıl oluyor da sizin etinize batmıyor, canınızı yakmıyor?

Yıllarca yanyana omuz omuza yaşadığını düşünürken, birden bire sana uzanan eli boğazında hissetmek.. Hiç sönmeyen alevin, en ufak bir cahil ayaklanmayla koca bir yangına dönüşeceğinden emin olmak..
Hep susturulmak ve sindirilmek zorunda hissetmek..
Hiçbir zaman güvence altında olamamak ve ateşin göbeğine atılmak..

Tüm bunların nasıl bir şey olduğunu ben hiçbir zaman tam olarak bilemeyeceğim. Çünkü azınlık olarak algılanan bir toplulukta gelmedim dünyaya. O acıların hiç birini yaşamadım. Ama hayatımda hiç utanmadığım kadar utandım, bu utancın azalmak yerine katlanarak artışı canımı yakıyor, elimi kolumu bağlıyor, insanlığımdan bir kez daha utanmama sebep oluyor..

Bitiyoruz, tükeniyoruz..

İnsanlık adına öğrendiğimiz her şeyin tam tersi yaşanırken tepkisizce ekrana bakabilmek, o satırları atlayıp başka şeylerle ilgilenebilmek.. Olmuyor bunu yapamıyorum, yapmak istemiyorum. Tüm bunlar olurken bunu destekleyen bir devletle barışık yaşamak istemiyorum..

Kininizden de nefret ediyorum, kullanıp sömürdüğünüz o beyinlerden de..

Çok derinlerde bir yerde kaldı görebiliyorum. Belki de eriyip yok oldu.. Kafamı kaldırıp göğe baktığımda bir yangından arta kalan kara dumanları değil umudumuzu taşıyacak mavi gökyüzünü görmek istiyorum..

Biliyorum çok zor ama.. İnsanlığınızı geri çağırmanızı istiyorum!

* Leyla Evli’nin gözünden dehşet anları

http://www.youtube.com/watch?v=C_3K71KG6MI

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top