You Are Here: Home » film öyküleri » kızarmış yeşil domatesler

kızarmış yeşil domatesler

fried green tomatoes

Asi ruhunu sakinleştirebilen tek bir kişi vardı, yanına sokulduğunda hala huysuzluk etse de ruhunu dinginliğe erdiren.. Bir gün, hayata olan öfkesini haklı  çıkaracak, hiç unutamayacağı bir olay yaşadı ve tek sığınağı elinden alındığında, öfkesi küçücük ruhuna kazındı. Asi ruhunu dindirecek kimsesi kalmayınca, o dingin ruhları asileştirdi..

Hayat ona zor geldikçe inadına dalga geçti, eğlenmekten hiç vazgeçmedi, vazgeçemediği asıl şeyin yanında..

Sığınağını hatırlatacak bir anı kaldı geriye. Ona yaklaştıkça tekrar dinginliğine kavuştuğunu hissetti, hissedebildikçe asileştirdi.. Birbirlerine dönüşürken cesareti de öğretti, karşı koymayı da.. Küçük hikayeleriyle dönüştürdüğü hayatlar oldu, hiç keşfedilmemiş taraflar, atılmaya cesaret edilememiş adımlar..

Hayatta korktuğu hiçbir şey yoktu, arı cezbeden olarak daldığı arı kovanı gibi hep üstüne gitti korkularının, koca bir kavanoz bal hediyesiyle..

Tanıştığı kadınlar, içlerindeki güçlü kadın ‘Towanda’yı keşfettikçe o, tamamlanıyor daha da cesaretleniyordu.

Yaşlı bir kadına dönüştüğünde bile vazgeçmedi cesaretini dağıtmaktan. Tanıştığı insanlarla cebinde gizli kalmış küçük hikayelerini paylaşıyor, yeni keşfedilen hayatlarla gençleşiyordu. Onlar ilk adımlarını atmaya cesaret ettikçe, onun yorgun vücudu koşmaya başlıyordu.

Ne kadar güçlü olursa olsun, direnecek kadar gücü kalmadığı bir gün, sayesinde ‘Towanda’sını keşfedebilmiş bir hayatta kendine bir yer buldu, ilk kez sığındı, mutlu oldu..

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top