You Are Here: Home » denemeler » arınma

arınma

Sıcaktan bunalmış kafamı gömdüğüm düşüncelerimden, cama vuran yağmur taneleriyle uzaklaştım. Annemin baskıları kulağımda çınlayarak camı pencereyi kapatmaya koştuğum anda kalakaldım. Kıpırtısız.. Uzun zamandır hissetmediğim şey oldu ve ruhumun dinginleştiğini hissettim.. Hayatımda hiç görmediğim bir manzara armağan etti bana. Hani şu beceriksiz Türk prodüksiyonlarında suyu bulduk boşaltalım yağmurlarından, gerçek olamayacak kadar abartılı ve tüm şehri griye boyayan.. Camdan kafamı çıkardığımda koşuşturan insanları görünce anlam veremedim. Belime kadar sarktığım camda tüm vücudum sırılsıklam yağmura teslim oldum, kahkahalar atarak.. Uzun zaman olmuştu anımsadım. Dudaklarımdan içeri süzülen yağmurun demirimsi tadı garibime gitse de son zamanlarda ağzımın tadının olmamasına verip kana kana içtim. Gözüm iki kumruya takıldı. Kafalarını sokacak yer arayışlarına üzüldüm, gelin desem camları aralasam annemi göz ardı edip, gelmediler..

Tüm vücudum sırılsıklam arındım.. Öfkemden, pişmanlığımdan.. Arınamadıklarıma sığındım.

Saatlerce ıslanmak isterken, kafamı içeri sokmak zorunda bırakan düşmanıma sinirlendim. Gök gürültüsüne.. Yağmura duyduğum sevgiyi çekemeyişinden hep bu araya girişleri bilirim. Ama gücünün büyüklüğüne diyecek laf bulamayıp köşeye sinmeyi tercih eder, kafa tutamadığım tek şey olduğunu bilip ona da içerlerim..

Yağmur yağıyor bugün şehre ama tam aksine kire leşe bulamadan, içimin kirini ata ata beni sakinleştirerek, gök gürültüsünün şiddetine rağmen..

Doğayla yıkandım bugün. Tüm korkumu, tüm öfkemi alıp götürdü benden, bir daha hiç kirlenmeyecekmişcesine bir daha hiç..

 

foto: splash by Ayie Permatasari

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (4)

 • Serenti

  Gerçekten kendine özgü bir tarzın var. Bumerang ödüllerinde ilk 10′a kalmayı hak etmiştin ama bizim insanımız ne acıdır ki kültüre ve özgünlüğe hak ettiği değeri vermiyor. Umarım bu tarzınla istediğin başarıyı kısa zamanda yakalarsın

  Cevapla
 • zeynep

  Çok teşekkür ederim böyle güzel yorumlar aldıkça devam etmem gerektiğini düşünüyorum. İlk üç de güzel bir sonuçtu mutlu olmak için :)

  Cevapla
 • murat

  Tebrik ederim. Güzel bir başarı…

  Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top