You Are Here: Home » gezmek güzel şey » sonsuz mavi

sonsuz mavi

kapak

Dipsiz derinlikte tüm  kontrolün senin dışında ilerlediğini keşfetmek ve farkında ola ola bir şey yapmamak, yapamamak ve teslim olmak.. İşte bu sadece denizin metrelerce altında, kafanı yukarı kaldırdığında yükselen hava kabarcıklarını gördüğünde mümkün olabiliyor. İşte bu sadece o sonsuz maviyle kucaklaştığında..

çadir

 

Dalış kulübüyle birlikte rotalar Saroz Körfezi’ne çevrildi. Sessiz ve kimsesiz bir koyda, kendi başımıza kurmaya çalıştığımız çadırlarımız sanki bize o hengameden kaçısı müjdeliyordu ‘bir daha asla geri dönmeyin’ çığlıklarıyla. Ayşegül ve Şeyma ile birlikte hemen denizin kenarında kalacağımız çadırı kurmayı başardıktan sonra oturup sessizce denizi seyre daldık. Herkes kendi aleminde başka bir boyuta gitmişti. Ve deniz herkese kendi hikayesini fısıldıyordu.

 

 

Hazırlıklar tamamlandıktan sonra ilk dalış için hazırlıklar yapılmaya başlandı. Dalışın en keyifsiz kısmı ya da daha doğrusu en zor kısmı giyinmekti. Uzun süre cebelleşip giydiğimiz kostümlerimizle hepimiz birer foka dönüşmüştük.

hazirlik

Tüplü dalışta en sevdiğim şey regülatörün deniz altında çıkardığı sesti. İşte o an bambaşka bir alemde olduğunu sana hissettiriyor ve sana koca bir hoşgeldin diyordu denizaltı. Tüm dalışlar içinde en fazla indiğimiz derinlik 22 metre oldu ki bu bizim gibi başlangıç seviyesindeki dalgıçlar için çok iyi bir aşamaydı. Her derinlikte seni karşılamayı bekleyen farklı bir balık vardı. Uzun uzun sana eşlik ediyor görevi bitince sanki sırasını bir başkasına devrediyordu.

batik

En keyifli dalışımız batık dalışı oldu. İşte bahsettiğim 22 metreye burada ulaştık. İndikçe daha da derinlere inesim geliyordu. Çünkü gemi batığı öylesine gizemliydi ki her alanını keşfetmek istiyordum ama maalesef mümkün olmuyordu. Fotoğraf bana ait olmasa da tam olarak bende yarattığı izlenimi buydu o harika batığın..

dalisGün üçünde üç dalışı tamamladıktan sonra yorgun düşüp yemek keyfi için kolları sıvadık. Ve tabii ki hava kararınca kampın vazgeçilmezi kamp ateşi yakılıp çevresinde toplanılmaya başlandı. İçkiler eşliğinde söylenen şarkılar, çalınan gitarlar unutulmaz bir tatili hafızalarımızın en derinine kazıyordu..

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top