You Are Here: Home » film öyküleri » farklı bir film öyküsü

farklı bir film öyküsü

 Longford

Tek beklentisi can sıkıntısının geçmesiyken, hiç beklemediği bir yüzleşme yaşamak zorunda kaldı kadın. En hazırlıksız olduğu anda, belki de en hazır anında.. Filmi seyre dalmışken yavaş yavaş kendi içinde çıktığı yolculuğu keşfetti, ‘iyi’yi gördü, gördükçe kendine kızdı..

Bir ömrü iyi olmaya adamıştı adam. Yaşamı, bir şeylere değsin diyeydi. Her gün bir şeye dokunuyor, dokunduğunu güzelleştiriyordu. İnsanları kötü görmektense herkesin içinde bir iyi olduğuna inanıyordu ve bütün çabası onu ortaya çıkarabilmek içindi. En güzeli, o derinlere gizlenmiş iyilikleri ortaya çıkardıkça aydınlanışıydı. En dışlanmış ve en yalnızlara destek olurken, hayatta kalmak için desteğe ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyordu insanın, tüm bunların yanında kötülüklerine yenik düşebileceğini de ihanete uğrayabileceğini de.. Bir kadınla tanıştı, inandığı şeyin uğruna hayatındaki her şeye kafa tuttu. Dışardan bakıldığında ne kadar kötüyse, içindekinin bir o kadar güzel olduğundan emindi. Yanıldı, hayal kırıklığına uğrayıp ihanete uğradı. Tek bir şey yaptı adam, tek bir şey diledi. Affedebilmeyi.. Ve yıllar sonra hak ettiği özrü duyduğunda, yaşadıklarından pişman olmak yerine kadını tanımış olmasına şükretti, onun sayesinde deneyimlediklerine..

Sudan çıkmış balık gibi ekrana bakakaldı kadın. Tüm dolmuşluğunun ardından vakti gelmişti bir şeylerin, farkına vardı. Kötüyü aramaktansa, iyiyi görmeye çabalamanın vakti. Temizlenmenin.. Mutlu olmak için ihtiyacı olan tek şeyin, sevginin..

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top