You Are Here: Home » hikayeler » devre dışı

devre dışı

Üzerine çektiği battaniyesinin dışında kalmış ayağını fark edip üzerini örttü. İçindeki tatlı ürpertiye teslim olmaya karar verdi bugün. Gözlerini kapayıp, kahvesinin kokusunu çekti içine. Gözünü kaldırdığında onu karşılayan yeşil miydi huzuru, yoksa kaybettiği taşına tekrar kavuşmuş olması mıydı?

Kavuşmuştu sahi, elini uzattığında boşluğa dokunmaktan kurtulmuş, tekrar gözleri gülmeye başlamıştı. Tam da içinden çekildiğini hissettiği, boşluğun gerçekten ayırdına vardığı anda. Hayatla bir anlaşma yapmış gibiydi son zamanlarda. ‘Ben yapacağımı yaptım, sıra sende’ der gibi bir bekleyişte, beklentilerinin çok ötesini toplamaya başlamıştı.

Uyandığı her günü sürpriz algılıyorken yine bekleyişe çıkıyordu içindeki tilki. Harekete geçip avlanmak, yüzünü gözünü kana bulayarak karnını doyurmak istercesine.. Geride bırakacağı leşi düşünmeksizin. İçini onca acıtmasına rağmen hala içinde barındırıyor olması, ondan beslendiğindendi. Tüm leşlerine rağmen onu da uzaklaştırırsa, içindeki boşluğa katlanamayacağından..

Ama gözünü kaldırdığında onu karşılayan yeşil ve elinde tuttuğu taşı ona güç verdi. Kadın bugün tilkisini devre dışı bırakmaya kararlıydı. Belki de ona yol verip tamamen uzaklaşmayı başarabileceğine inanmaya başlamıştı..

resim: The Every Though of You by Mike Stilkey 

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top