You Are Here: Home » hikayeler » gerçek dışı

gerçek dışı


Birden içi yandı.. Öyle sessizce durup baktı etrafına. Her şey garipti, herkes.. İnsanların sesi çınlıyordu kulaklarında, duyduklarının hiçbirine anlam veremeden öylece uzaktan izledi. Ama içindeki acı öylesine gerçekti ki dokunabilse yanacağından emindi.. ‘öldü’ dediler. Ne gördü, ne dokunabildi ama öyle içi boşalmıştı ki her şeyin, doğru olduğuna emindi. Dünyasındaki eksikliğini düşünecek oldu, içi burkuldu. Böğürecek oldu, kusamadı. Hiçbir şey beceremeden öylece dolandı ortalıkta, bir şeyler ararcasına.. Boğazı yanmaya başladı, ağlayamadığı zamanlar yandığından çok öte. Tutup parçalamak istedi acısını dindirmek için, onu da başaramadı..

Son gülüşünü hatırlamak içini yaktı, bir daha dokunamayacak oluşu.. Bir şey yapmalıydı karşı çıkıp ‘ölemez o’ diyebilmeliydi. Diyemedi.. Düğüm düğüm boğazı. Gözünden bir damla yaş bile akmadı. Umutlandı bu kez bir gariplik vardı..

Yanına gelip, öldü diye kahkaha atan uzun bacaklı adamlar kadar garipti her şey. Karşı çıkmak istedi. Koşup onu bulup bu saçmalığı anlatmak, ‘baksana ne kötü bir şaka yapıyorlar bana’ demek. Diyemedi.. Kocaman bir alanda koşturmaktan başka hiçbir şey.. İçi boşalmış dünyasını düşünmeye başlayacak oldu cesaret edemeyip sonlandırdı, gerçek değildi.. Gerçek olamayack kadar acıydı.

Ne aradığını bilmeden koşturmacasına devam ediyordu ‘son kez görsem’ derken nefes alamadığını hissetti. Yükseldikçe yükselen sular içinde yuvarlanmaya başladı. Yüzmeyi unutmuştu. Ve artık tutup çekecek bir eli olmadığını bilerek çabalamak.. İçinde nefesi kalmadığını hissettiği anda çığlık atarak sıçradı yatağında..

Hiç çekmediği kadar derin bir nefes çekti, hıçkırıklara boğuldu. Gerçek hayatın aksine rüyalarında hiç ağlayamadığını hatırladı. Hiç olmadığı kadar mutlu oldu. Gerçek değildi. Elini uzattığında hissedebilecek kadar yakındı ona. Kafasını çevirdiğinde yatağın sol yanının boş olduğunu gördü, elinin uzandığı boşluğu..

Gerçek olamayacak kadar acıydı..

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top