You Are Here: Home » hikayeler » küçük ziyaret

küçük ziyaret

Sessizliğin içinde tek bir düşünce vardı adım atmasını sağlayan. Çıplak ayakları, kuma gömülüp çıktıkça biraz daha yaklaştığını hissediyordu. Tek bir yolu vardı, tek bir şansı.

Yöneldiği evin bu denli boş oluşuna dayanamadığında, uzanıp yardım istedi. Dolaştığı her adımda hissetmek, varlığına tekrar yaklaşabilmek için.. Karşı koymaksızın kabul aldı isteğine kadın. Çektiği her karede, dolaştığı her odada.. Yalnızlığı dinmiş, korkusu tükenmişti. Adamın varlığı her kareyi doldurdu. Kadın durdu, izledi ve kokusunu içine çekti. Onca yalnızlığın ardından, ayağını kavuran kumlara inat bir kumsal serinliğinde gelmişti adam. Susuzluğun ardından kana kana su içmek gibi.. Uzun ayrılıklardan sonra tekrar sarılabilmek gibi..

Kadın yetinemedi varlığıyla. Her anında, her karesinde olsun istedi. Olmadı.. Geldiği gibi sessizce gitti adam, hiçbir şey söylemeden. Kadın inanamadı, bir kez daha ellerinden kayışını izlemek içini kanattı. Bir kez daha durup izlemeyecekti bu kaybedişi. Bedenini kaybetmeyle başa çıkabilmişti belki ama ruhunu kaybedemezdi. Koştu peşinden, ayağını yakan kumlara inat.

Yapabileceği, ona kavuşmasını sağlayabilecek tek bir şey vardı. Kendi varlığından vazgeçmek.. Düşünmedi bile kadın, kendinden vazgeçtiğinde tekrar buldu adamı.

kısa film: The Camera by Peter Lewis

* Edebiyat haber’in başlatığı video öykü uygulaması için seçilen ilk beş öyküden biri Kayıp Ruh’un öyküsü oldu. Diğer güzel öykülere ulaşmak için http://www.edebiyathaber.net/yasasin-video-oyku-7-uygulama/

 

 

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top