You Are Here: Home » hikayeler » zaman

zaman

lilly found

Dolaştığı boş sokakta önündeki saatleri nasıl geçireceğine dair planlar yapmaya çalışırken, saatler sonra da hala aynı şeyi düşündüğünü fark edip karar vermeye çalışmaktan vazgeçtiği bir anda karşılaşmıştı o kadınla. Nasıl konuşmaya başlayıp, bu kadar hararetli sohbete hangi ara girişmişlerdi ikisi de hatırlamıyor, yıllardır birbirlerini tanıyormuşcasına sohbet ediyorlardı. Genç kadın, bitmek üzere olan gününde damdan düşer gibi önüne çıkan kadını anlamlandıramamış, sohbetleri derinleştikçe anlamaya çalışmaktan vazgeçip akışına bırakmaya başlamıştı her şeyi..

Genç kadın, kendine dair ne varsa üzerine çizikler atıyordu konuşurken, kendine öfkesini çizdiği kağıttan alırcasına. Kendindeki umarsız halin aynısını karşısındaki kadında da görmek hoşuna gidiyor biraz olsa da onun hayatına dair bir şeyler öğrenmek için çabalıyordu. Ama kadın yaşının getirdiği ustalıkla nasıl yapıyor ediyorsa lafı yine dönüp dolaştırıp genç kadına döndürüyordu. Bir süre sonra bu kadar çabuk çözülüp, böylesine her şeyini sere serpe ortaya dökmesine şaşırıp, çıplak kalmışcasına utanmaya başladı..

İnatçı ruhunun ortaya çıktığını görüp, kendine dair bir şeyler anlatmadıkça daha fazla konuşmayacağını anlayan orta yaşlı kadın, elinden kağıdı alıp anlatmaya başladı. Anlattıkları genç kadını öylesine heyecanlandırmıştı ki, tek kelimesini kaçırmamak için gözlerine diktiği gözleri, konuşmasının bittiğini anladığında elindeki kağıda dikildi. Konuşurken onun da bir şeyleri çizdiğini fark etmiş, bakmak için fırsat bulamamıştı. Bir süre incelediği kağıda hiçbir şey yazmadığını fark etti, tek yaptığı attığı yatay çiziklerin üzerine dikey çizikler atmak olmuştu..

‘O eksilere sahip olmasaydın, bu kadar kolay artıya dönüştüremezdim’ dedi ve kalkıp uzaklaştı.. Genç kadın, birden bire karşısına çıkan kadının nasıl bu kadar tanıdık geldiğini anlamış hiçbir şey yapamadan öylece oturduğu yerde kalakalmıştı..

foto: lilly found by mickr7an

 

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (2)

 • Kafa Dergi

  Bu siteyi kendi sitemi ararken buldum desem?

  Kendiminkinin tarzına ve tasarımına benzeyen bir site bulmak beni çok mutlu etti!

  Ben de roman, hikaye, çizgi roman yazıyorum/çiziyorum. Sitenizde şimdi hiçbir yazıyı okumadım ama unutmadan geniş bir zamanda yine geleceğim.

  Şimdi sanat temalı Kafa Dergi ve yayınlarına yakında başlayacağım Ters Düz Hikaye adlı yeni sitelerim var. Mutlaka ama mutlaka bekliyorum. Böyle ortak bir siteye pek rastlamadım.

  Gelirseniz yorumlar yapıp sesinizi duyurun!

  Cevapla
  • zeynep

   Ben de bu yorumu okuduğumda çok mutlu oldum. Hele aynı duyguları paylaşan birisi olunca mutluluğum ikiye katlandı. Benzer duyguların farklı anlatımlarında buluşmak üzere diyelim o zaman. İletişimde kalmak dileğiyle.. Sevgiler

   Cevapla

Leave a Comment

Scroll to top