You Are Here: Home » hikayeler » yazılamayan hikaye

yazılamayan hikaye

rainy day woman by magnus lögdberg

Delice yağan yağmur mu havayı böylesine kararttı yoksa  saatlerdir aynı yerde mi dikiliyordu ayırdına varamadı. Farkında olduğu tek şey sırılsıklam kıyafetlerinden geriye kalan üşüme hissiydi. Isınmak için hiçbir şey yapmak istemediğini bildiğinden olduğu yerde oturdu. Değişmeyen tek şey, saçlarndan dudağına süzülen yağmur damlasının tadıydı. Gülümsedi..

Kafasına takılan sorunun cevabını bulmadan ilerleyemeyeceğini biliyordu. Birden panik halinde elini cebine attı, çok geç kaldığının farkında ama son bir şans isteyerek.. Şans stoklarının tükendiğini yüzüne vurdu, kağıdın üzerine dağılmış mürekkep. Onca şey anlatırken, bir anda nasıl içinin boşaldığını gördü. Canını acıtan kelimelerin yeni formuna anlamlar yükleyip şekillerle eğlenecek olduğunda birden duraksadı. Yağmurun yavaşlamasıyla birbirine bulanmış mürekkep, kelimelere cümlelere bürünür oldu hafızasında.. ‘Yağmurun onca yağmasının bir anlamı varmış’ diye düşündü, kurtulabilmesinin tek yolu olduğunu fark edip..

Nefes nefese kalmış şekilde koşarken, ne su dolu çukurlardan üstüne bulaşan çamur umurundaydı, ne önlerine atıldığı arabaların canavarca kornalarına basan şoförleri.. İstediği tek şey hafızasında yitmeden aynen yazabilmekti her şeyi, tek bir harf eksilmeden, hiçbir anı yitmeden..

Evine ulaştığında, kapıyı açar açmaz yaptığı ilk şey defterine ve kalemine sarılmak oldu. Balkona çıkıp ay ışığının altında kalemine teslim etti hafızasını. Ne düşünmek için vakte ihtiyacı vardı ne de sorgulamak için mantığa.. Her şey tazeliğini koruyordu.. Tüm sayfayı doldurduğunu fak ettiğinde başa dönüp okumak istedi yaşadıklarını anlayabilmek adına. İlk satır bitmek üzereyken gök boşaldı birden, kafasını göğe kaldırıp, üşümüş vücudunu ısıtan yağmuru seyre daldı. Anlatmak istediği bir şey olduğundan emin.. Yazdığı sayfanın sırılsıklam halinde birbirine geçmiş cümleleri gördüğünde ne kadar çabalarsa çabalasın bazı şeyleri tekrar yazamayacağını gördü.. Her denemede tekrar karışmışlık ve yok olmuşluk görecekti.. Vazgeçti.. Sırılsıklam vücudunda yağmurun tadını çıkarmaya karar verdi..

foto: rainy day woman by Magnus Lögdberg

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top