You Are Here: Home » hikayeler » doldurulamayan boşluk

doldurulamayan boşluk

Screen Shot 2013-10-02 at 3.13.18 PM

Her şeyin anlamını kaybedip içinin boşaldığını düşündüğü bir anda,hiç farkında olmadan ödüllendirildi. Kendinden öylesine uzaklaşmıştı ki ne ödüllendirildiğini fark edebildi ne de elindekinin ne büyük bir şans olduğunu… Hayatında hiçbir şeye sahip olmadığındandı belki de düşündüğü tek şeyin hep daha fazlasını istiyor oluşu… İçindeki boşluk öylesine büyüktü ki aldıkları hiçbir zaman yerini doldurmayacaktı. Kazansa da elindekileri değil hep diğerlerini düşünecekti.

Öyle de yaptı. Ona verilen şansı algılayacak zaman tanımadan kendine yenildi, zaaflarına.. Ona sunulan güzelliği hazmedemedi. Çoktandır dünyaya kapalı olan gözü sonunda iç dünyasına da kapandı. Ne kendini duyar oldu ne de tanır… Düşündüğü ve hissettiği tek şey daha fazlasına sahip olmaktı. Sahip oldukça tükendiğini fark etmiyor, içindeki doyumsuz hayvanın peşinde oradan oraya sürükleniyordu.

Doğanın ‘vermeden alamazsın’ kanununu unutup sadece almak üzerine kafa yormaya başlamıştı. Ne kendisi vardı algısında ne de bir başkası. Sadece sahip olmak ve güçlenmek istiyordu, böyle var olacağına inanmıştı bir kere.

Sonunda istediği her şeye sahipti belki de düşlediğinden daha fazlasına, ama kendisinden öylesine uzaklaşmıştı ki içindeki boşluk dolmuyordu asla. Sahip olmak istedikleri kendi sonu oldu. İçindeki boşluk öylesine büyüdü ki sonunda kendi kendini yok etti. Ne bir an kaldı elinde ne bir his. Koca bir hiç..

 

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top