You Are Here: Home » Genel » aşk burada başlar

aşk burada başlar

humanity

İçine işleyen soğuğa aldırış etmeden bir yandan yürümeye devam ederken, birden yanından geçip giden insanların suratlarına yapışmış mutsuzluğa takıldı kaldı. Hergün aynada karşılaştığı o tanıdık ifadeye.. Ne oldu da bu kadar mutsuz olduk diye düşünürken, yürüdüğü boş sokaklar dikkatini çekti, çocuksuz kalmış ruhsuz sokaklar ve oyunları elinden çalınmış çocuklar.. Sokaklarını çaldıkları çocukların ellerine tutuşturulmuş samimiyetsiz oyuncakları düşünürken, kendi samimiyetsiz dünyasıyla yüzleşti birden. Hiç beklemediği bir anda.. İnanmaya çabalayışlarını ve ardından yaşadığı hayal kırıklıklarını..

Küçükken kışı öylesine severken büyüdüğünde nefret etmesini anlayamamıştı uzunca bir süre.. Sonra birden sokakta burnuna ilişen o tüten sobanın dumanı kalabalık ailesine götürdü, üşüyüp koşarak döndüğü evinde nasıl kısacık bir sürede ısındığını anımsadı, kocaman bomboş evinin kapısını açarken.. En çok evine anahtarla girmekten nefret ediyordu. Kapıyı çaldığında içeride kapıyı açacak birinin olmasını istiyordu en çok ‘günün nasıl geçti’ diye soracak..

‘Sahi bu kadar zor muydu aşk.. Bir insanla tamamen bütün olmak.. Kırılmayacağını bile bile onu korkusuzca sevmek..’ Yine kendi kendine konuştuğunu fark edip hızla mutfağa ilerledi. İçini ısıtabilmenin bir yolu olarak, çayını demledi. İnatla kahveye geçemeyişinin bir sebebi vardı. Çayın çoğulculuğuna rağmen tek başına dışlanmadan orada kalabilirdi, inatla tek başına bir demlik çayı içmesinin sebebi işte bu yüzdendi. Yalnız hayatın klişelerine bürünmedi hiç, hep paylaşılan bir hayatın hayalini kurdu..

Her yüzde karşılaştığı o mutsuz ifade miydi bu geceyi yüzleşmelerden kaçılamayacak bir gece yapan yoksa içindeki doldurulamayan yalnızlık hissi mi? Neredeydi doğru insan ve neden karşısına çıkmıyordu? Doğru insanı ararken, doğru insan olmanın tüyolarına ulaştı www.ecift.com‘da. Belki de yıllarca kaçırdığı en önemli detay buydu. Hep karşısındaki insanda hatayı aramak ve bir kez olsun kendisine dönüp bakmamak. Sorgulamadan sadece işin kolayına kaçıp suçlamayı seçmek.. Bunca zamandır gözden kaçırdıklarıyla yüzleşiyor yeni pencereler aralanıyordu önünde. ‘aşk burada başlar’ diye fısıldıyordu bir ses kulağına. Tüm isteğiyle bu sesin peşine takıldı ve bu başlangıcın diğerlerinden farklı olacağına inandı.. Ve de yaşlandığında, kafasını kaldırdığında hep aynı yüzle karşılacağına…

foto: earth biology humanity by Dan Beirouty

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top