You Are Here: Home » film öyküleri » mavi en sıcak renktir

mavi en sıcak renktir

laviedadele

 

La vie d’Adele

Henüz kendisini keşfetmemişken, içindeki maviyi keşfetti ve ona hissettirdiği özgürlüğü.. Ne gereklilikler kaldı ortada ne de mecburiyetler. Farklı olmanın yükü ağır gelse de başlarda, sınırsız tutkuya dönüşünce aşkları, gözü ne onu yalnız bırakan dostlarını gördü ne de ailesini. Yalnızca sevdi hem de çok..

Ona her dokunuşu varoluşuydu, kendini tekrar tanımlayışı ve kafasını yukarı kaldırıp maviyle buluşmasıydı.. Ve tüm zincirlerinden kurtuluşuydu..

Sonsuza kadar sevebilirdi kadın, yatağında ona aşkla bakan kadını. Sonuna kadar her şeyiyle teslim olabilirdi, beklentisiz. Ama aşk, beklentilere gebeydi, tanımlanmaya ve tamamlanmaya.. Bir türlü dolduramıyorlardı içlerindeki boşluğu, bir yan hep eksik kalıyordu. Boşluğu gördükçe içindeki öfke artıyordu kadının, en çok da kendisine.. Bu doldurulamayan boşluk, yol oluyor uzuyordu aralarında. Ne birbirlerine dokunuşları aynıydı artık ne tatları.

Kadın, yalnızlığına çare bulmadı. İçindeki öfkesini dindirmesinin tek yolu vardı. Hayatında kimseyi sevmediği kadar sevdiği kadını kaybetmesine sebep olsa da ilişkilerinde atılabilecek başka bir adım kalmamıştı. Yıllanmışlığın ve yaşanmışlıkların içinde sıkışıp kalmış iki insan, tükenmişliği yaşadılar çığlık çığlığa, vura kıra en çok da kanata kanata..

Ne ileri adım atabildiler ne geri.. Savruldular ayrı rüzgarlarda. Kadın nefes alamadı, gülemedi. En kötüsü de ne denizde ne gökyüzünde mavisine ulaşabildi.. İçi bomboş kaldığında, bir daha kimseyi böylesine sevemeyeceğini biliyordu, böylesine tutkuyla bağlanamayacağını.. Geri dönüp sarılmak, orada tekrar bütün olmak istedi. Ama değiştiremeyecekleri tek gerçeği gördü, istemese de kabullendi kadın. Yaşaması gereken başka bir hayat olduğunu, öğrenmesi ve büyümesi gerektiğini..

Başka bir hayat vardı önünde ama bir daha hiç bu kadar aşık olamayacağı bir hayat..

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top