You Are Here: Home » projeler » sevgililer gününü unutulmaz kılacak hediyeler

sevgililer gününü unutulmaz kılacak hediyeler

  *foto: lights will guide you home by Marina Gondra

7a96785ea58f33c94d606a49b413c5739a5b5ea0e6f10d4623833387ef7e424a

Valentine’s Day

Şubat ayı, antik çağlara dayanan aşkla ilişkisini kulağımıza fısıldarken, tatlı bir tebessümle teslim oluruz hepimiz. O güzel duyguya erişip, sonsuz mutluluğa sahip olabilmek için..

Şubat ayı; Antik Yunan takvimlerinde, Zeus ile Hera’nın kutsal evliliğine adanan ay olduğu gibi, Antik Roma’da bereket tanrısı onuruna kutlanan kutsal bayrama da denk gelen aydır. Hatta tam da 15 şubat. Bayram arifesi olan 14 Şubat’ta genç erkekler bayram boyunca kendine eş seçmek için genç kızların isimlerinin yazılı olduğu kurayı çekerler, birbirine çıkan çiftler bayram boyunca çift olmanın keyfini sürerlermiş taa ki Papa bu gayri- Hristiyan bayramı yasaklayana dek..

Zamanla bir çok şey silinip gitse de, tam kışın ortasında içimizi ısıtacak sevgi dolu bir gün kalmış bize Aziz Valentine’den. Ve aşkını dile getirememiş aşıklara cesaret, yıllanmış sevgilere heyecan ve günün sonunda üşüyen bedenlere sıcacık bir tat beraberinde…

Geçmişten bize bırakılmış bu güzel armağanın tadını çıkarmak, o günü unutulmaz kılmak için şimdi de ben size bir hikaye fısıldayacağım.. Sevgililer gününde, sevgilinizle birlikte  Tango dersi, yemek atölyesi ya da yoga dersine katılmak muhteşem olmaz mıydı! İşte hikaye başlıyor, çekilişe katılın ve sevgilinizle birlikte unutulmaz bir sevgililer günü yaşayın..

 

İşte sevgililer gününü unutulmaz kılmak için size 4 öneri..

*foto : tangazo by Ivan Zabrodski

ddbbfbe24cc5c8f9fc1021f8c3741b60582424b855139d9b0726307854145416

1-    Tangog Beyoğlu Dans Kursu’nda sevgiliyle tango dersine katılmak

An gelir konuşmaktan yorulur insan, sessizliğe kendini teslim etmek ve hiç anlatmadığı kadar anlaşılmak ister..

Tangonun size aralanan dünyasında, iki kişilik bambaşka bir dünya var. Kendinizi anlatma ihtiyacı hissetmeden tutkuya esir olduğunuz, bakışlarınızla beklentilerinizi, hayallerinizi, neşe ve hüznünüzü aktarabildiğiniz bir birliktelik ve bütün olmuş bedenlerin birbirine teslim olduğunda ulaştığı mükemmel uyum..

İşte o yüzden sevgiliyle birlikte yapılabilecek en güzel şeydir tango. Tangoya teslim olduğunuzda, kendinizde ve ilişkinizde henüz keşfetmediklerinizi keşfedip, bu zamana kadar birbirinize söylemediklerinizi gözlerinizle birbirinize fısıldarken bulacaksınız kendinizi.

Tangog Beyoğlu Dans Kursu, Kayıp Ruh için müthiş bir organizasyon düzenliyor.

14 Şubat Cuma günü 18.00- 18.45 aralığında 14 blogger,  sevgilisiyle birlikte ‘Tangoya giriş dersi’ne katılım imkanı kazanacak . Bize özel açılacak derste hem tanışacağız hem de dans edeceğiz. Bu giriş dersinin ardından, tangonun büyüleyici etkisinden vazgeçemeyeceğinize eminim.

Tangog Beyoğlu Dans Kursu’ndaki gelişmeleri yakından takip etmek için https://www.facebook.com/pages/Tangog-Beyoglu/193479230735563?ref=br_tf

yoga

2- Cihangir Yoga’da sevgiliyle yoga yapmak

Kendini ne kadar tanıdığını söylese de ilişki yaşarken bambaşka bir ben’le tanışır insan. Önce onu anlamaya çalışır kimi zaman da kabullenmekte güçlük çeker.. O yüzden kendini tanımanın en iyi yollarından biridir ilişki yaşamak. Kendine döndürür ve en çılgın hesaplaşmalarla başbaşa bırakır sizi, üstelik tüm kontrol elinizden alınmışken..

Yoga, duygusal farkındalık konusunda bir sevgiliye kafa tutacak kadar başarılı ve iddialıdır.. Yogayla içinize dönüp, kendinize daha yakından bakmayı başardığınızda, işte belki de o kabullenmekte zorlandığınız yanlarınızla baş edebilmeyi de öğrenirsiniz.

Sevgiliyle birlikte yapılacak yoga ise o ilişkiye verilecek en büyük armağan olacaktır. Stresin yarattığı gereksiz patlamalardan nasibini fazlasıyla alan ve yıpranan ilişkiler, yoganın rahatlatıcı etkisiyle huzura kavuşacak ve belki de hiç tahmin edilmeyen bir zamanda eskisinden çok daha enerjik ve pozitif yeni bir başlangıç kapısı aralayacaktır kendine.. Yeni başlangıçlar ise, bu huzuru baştan yakalamış olmanın armağanı ile yıpranmadan önündeki yıllara karşı koyup ve eskimeye meydan okuyabilecekler..

Şimdi geldik güzel habere.. 2 blogger yapılan çekiliş sonucu istediği tarihte Cihangir Yoga’da sevgilisiyle birlikte 1 derse katılım hakkı kazanacak. Peki bu tarih neden 14 Şubat olmasın?

Unique-couple-in-the-kitchen-using-tablet-for-Inspiration-Cooking

3- Chef’s İstanbulda sevgiliyle birlikye yemek kursuna katılmak

Kendini mutfağa atmak, stresten arınmak için hepimiz seçtiği yollardan biri. Yemekle mutluluk arasında doğrudan bir bağlantı olduğu su götürmez bir gerçek. Yemeği hazırlama süreci, ruh arındırma süreci ise sonrasındaki o lezzete kavuşma da nirvanaya ulaşma anı olsa gerek..

Yemek yapmak ile ilişki nasıl olur da bu denli birbirine benzer? Kıvam tutturmak mesela.. Öyle iyi bilmek gerekir ki.. Azı yarar çoğu zarar denebilecek o kadar çok şey varken bazen eli korkak alıştırmakta fayda var.. Sabırla o yemeğin pişmesini beklemek ve güzelliklerin tadını çıkarmak ve daha niceleri..

Bu en keyifli anı daha da keyifli hale getirmenin tek yolu sevgiliyle birlikte mutfağa girmektir şüphesiz. Yemek yaparken sevgiliyi izlemek, ortak bir lezzet üretmek ve sonra aynı tattan keyif almak.. Daha keyifli bir an olabilir mi!

Elbette her şeyde olduğu gibi yemek hazırlamanın da püf noktaları var.

İşte bunları öğrenmek için Chef’s İstanbul 14 Şubat Sevgililer Günü’nde 19.00-22-00 saatleri arasında 1 bloggera sevgilisiyle birlikte yemek atölyesine katılma imkanı sunuyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey çekilişe katılmak..

Young couple receiving a hot stone therapy.

4- Space Spa’da Couple masajı yaptırmak

Hayat bazen öyle yorucu olur ki, sevgilinin kollarına sığınır insan. Orada tüm sıkıntılardan arınıp, huzura teslim etmek ister kendini..

Sevgilinizin kollarına rakip olacak tek şey, sizi başka diyarlara taşıyacak bir masaj deneyimi olabilir ancak.

Hiç konuşmadan, tüm sıkıntılarınızı bir kenara bırakacağınız ve o eşsiz anı birlikte yaşadığınız için daha da bağlanacağınız couple masajı ile üstünüze başınıza huzur bulaştırmaya ne dersiniz?

 

* Çekilişe katılıp Tango dersi, Yoga dersi ya da Yemek atölyesi’ne katılım şansı yakalamak için yapmanız gerekenler:

- Blogger olmak

- Kayıp Ruh’un Facebook ve Twitter sayfasını takip etmek

-Bu yazının altına yorum olarak, katılmak istediğiniz etkinlik adını ve blogunuzun linkini yazmak

- Katıldığınız etkinlik hakkında blogunuzda yazı yayınlamayı kabul etmek. Yayınlayacağınız yazıda Kayıp Ruh’a ve katıldığınız etkinliğin sitesine link vermek.

-Bu yazıyı, Facebook ve Twitter’da paylaşanlara +1, blogunda paylaşanlara +2 çekiliş hakkı..

 

 

About The Author

Number of Entries : 179

Comments (17)

Leave a Comment

Scroll to top