You Are Here: Home » projeler » yaz kapıdayken

yaz kapıdayken

Bu sene kış, soğuk yüzünü bizden saklayıp sessiz sedasız uzaklaşmaya başlamış olsa da yanımızdan, tüm sıkıntılar ve yorgunluğun beraberinde beklenen bir güneş var hepimiz için biliyorum.. Belki de tüm yıl boyunca kendimize armağan ettiğimiz en güzel hediye.. Sessiz, dingin bir tatil ve tüm sıkıntılardan arınma hissi..
Güneşin altında bunalıp havuza atladığınız an vardır ya işte insanın cenneti o an başlar, ardından huzurun sesi ve mis gibi yaz kokusuyla devam eder.. Hele kalabalıktan arınmış, kendinize özel bir kaçış alanınız varsa..
Bu yaz, herkese sunulan ortak imkanlarla yetinmek yerine, kendi evimde olma hissinden uzaklaşmadığım bir tatil yaşamak hayalim.. Canım ne zaman ne yapmak isterse.. Bağımsız, özgür ve dingin..
Yaşanmışlıklara ya da kendime ait şeylere bu denli bağlı oluşumdan mıdır bilmem herkese hitap eden, yüzeysel hazırlanmış ortamlarda hiçbir zaman rahat hissetmedim kendimi.. Otellerin o büyük büyük odaları içinde daha da küçülüp kendimi yalnızlaşmış hissettim hep.. Tatil arayışlarımda, kendi alanlarımı oluşturma çabam hep ondan..
Patara Property kiralık villa listesine göz atarken, tam da hayalimin içine düştüm.. Kaş’ın vazgeçilmez ortamında arkadaşlarımla birlikte kalabalık ve eğlenceli bir tatil keyfini düşününce, hem de bize ait bir villa keyfiyle.. Belki de başka bir şehirde..Kendi isteğimiz doğrultusunda düzenlediğimiz bir ortam ve istediğin saatte kahvaltı yapma keyfi.. Evet benim için tatildeki en önemli kıstaslardan biri de budur. Uykuyu sevmenin getirileri olsa gerek :) Güzel bir kahvaltı keyfi için uykumdan feragat etmeme gerek kalmadan, istediğim zaman keyfime göre kahvaltı keyfi. Dilersem havuz kenarında, dilersem evin en sevdiğim köşesinde..
 
Kalabalık gitmeyi planladığımız bir haftalık tatilde villa kirasıyla, otel oda parasını kıyasladığımda kafamda deli sorular dönmeye başladı. Bunca zaman, tek bir odaya sahip olduğum tatillerde neden bu kadar fazla paraya ikna olurken neden bu kadar azla yetinmeyi kabul etmişim.. Hele yaz akşamlarının o tatlı serinliğinde mangal keyfinden vazgeçemeyenlerdenseniz siz de benim gibi.. O otellerde önünüze ne sunulursa yemek zorunda kalmaktan sıtkı sıyrılanlardansanız.. Kendinize ait bir evde, havuz kenarında, püfür püfür esen rüzgarın eşlik ettiği mangal keyfi ve ardından yuvarlanan rakıyı bir düşünsenize..
 
Ben bu yaz kendime bir iyilik yapmaya karar verdim tabii arkadaşlarıma da :) Patara Property villalarında bir hafta kendi isteklerimden vazgeçmediğim bir tatil yaşayacağım.. Güzel bir tatil için kendinizden vazgeçmek zorunda değilsiniz..

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top