You Are Here: Home » dokunan yanar » büyüklere masallar -berkin elvan-

büyüklere masallar -berkin elvan-

berkin-elvanBir ülkede sıcak bir haziran günü, doğan güneşle birlikte bir halk uyanıyordu, zulmün baskının ağırlığını üzerinden sıyırıp atarak.. Çocuk, yeni bir güne açtı gözünü çocuklara gaz atmayacaklarına inandığı dünyasında. İstediği tek şey elinde tuttuğu sıcacık ekmeğiyle evine dönmekti… Dönemedi..

Ülkeyi ele geçiren katil destan yazan polislerine emirler yağdırırken, çocuk girdi hedeflerine. Her şeyden habersiz, ölesiye masum.. Sıcacık bir ekmekken düşlediği, ölüm soğukluğu oldu kavuştuğu.. Çocukluğundan vuruldu çocuk ama pes etmedi. Direnmenin bu ülkede ne kadar güzel olduğunu bilenlerdendi o da. Özgürce koşacağı sokakları teslim etmek istemeyenlerden.. Hayata tutunduğu her gün diğerlerinin gücüne güç kattığını bilerek dayandı.. Küçücük bedeni eriyip yok oluncaya dek..

Katil ise hergün ağzından kanlar fışkıra fışkıra emirlerini yağdırmaya devam ediyordu.  Öldürüyor, çalıp çırpıyordu. ‘İnsanlar’ ise hala ona alkış tutup destekliyordu..

Çocuk, tutunabilirdi bu hayata sımsıkı biliyordu.  Uyanıp yepyeni bir güne açardı o güzel gözlerini. Ama uyanamamış bir ülkeye tekrar gözlerini açma gereği duymadı.. Güzel insanların olduğu yere gitmeye karar verdi.. Öylesine kirlenmişti ki orası artık bu güzel çocuğa yer yoktu biliyordu..

 

* bu güzel çalışmanın sahibini bulamadık, kendisine çok teşekkür ederiz..

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top