You Are Here: Home » dokunan yanar » ali ismail korkmaz hep 19 yaşında

ali ismail korkmaz hep 19 yaşında

ali-ismail-korkmaz

Gülen yüzünde hep hüzünlü bir ifade, henüz anlayamadığımız bir şeyleri fısıldarcasına ve umut dolu bakan gözleri eksik bıraktığımız bir şeyleri tamamlarcasına öyle uzaktan izliyor bizi.. Umutlarımız ve hüznümüz 19 yaşında..

Ali İsmail, hepimizin içinde bir yerde saklanan bir umuttu.. Mahallemiz; korkmadan saklandığımız bizi koruyup kollayacağına duyduğumuz inançken, doktorumuz; gözümüz kapalı duyduğumuz güvendi.. Hepsi o son tekmeyle yok oldu, kalbimizde ağrısı kulağımızda çınlamasıyla..

Gözlerinde, bastırdığımız ve unutmaya yüz tutmuş saflığımız vardı. Gözlerinin içine baktığımızda akıp giden gözyaşlarımızın sebebi ondan.. İçimize oturan bu ağırlık, ağlayamayan babanın taşıdığı yükten ve o annenin çığlığı kulaklarımızı sağır eden..

Ali İsmail, yarım bırakılmış çocukluğumuz oldu, yüzümüze kazınan hüzünlü gülüş ve gerçekleşememiş hayallerimiz.. Kaybettiğimiz insanlığımıza son bir haykırışken ‘vurmayın öldüm’ geceleri uykuya düşman eden bir yankı oldu, insanlığımızdan utandıran..

Ali İsmail, bir umut oldu içimizde hiç yok olmayacak. Hep en güzel yaşında kalıp bize umut aşılayacak.. Ne zaman umudumuzu kaybedecek olsak ya da öfkeye teslim olsak, o çıkıp gelecek yanımıza hep 19 yaşında, hep umut dolu o saf tertemiz gözleriyle.. Bu ülkede inanılacak güzel şeyler olduğunu fısıldayacak, belki rüyalarımızda elimizden tutup hayalini kurduğumuz o temiz dünyasına götürecek bizi. Anlık da olsa bir nebze mutlu olalım diye..

İyi ki doğdun güzel çocuk, iyi ki böyle kocaman oldun bizler için..

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top