You Are Here: Home » projeler » evmanya canavarları

evmanya canavarları

paravann

Tazelenmenin ve yenilenmenin en keyifli yolu şüphesiz ki taşınmak. Ama öyle sadece mekan değişikliği değil. Baştan aşağı yenilenmek, biblosundan yatağına kadar her şeyini baştan seçmek..

Bu son taşınma sürecinde fark ettim ki eski eşyalardan kurtulmanın dayanılmaz hafifletici bir hissi var. O eşyayı kaldırıp attığınızda sanki yıllardır üzerinizden atamadığınız, geçmişten size yapışıp kalmış tüm o kötü anılardan kurtuluyorsunuz. Hem de zahmetsiz, tek bir hareketle.. Yeni bir eşya, yeni kimliğinizle tanışma fırsatı sunuyor. Değişen zevkinizi göz önüne sererek.. Şımarık bir çocuk gibi ne istiyorsanız alarak, tüm boş odaları yavaş yavaş doldurduğunuzu izlemek dünyanın en keyifli şeylerinden biri.

Kabul edin serde biraz alışveriş manyaklığı varsa, farklı tarzlara karşı koyamıyorsanız, o bilgisayarın başında saatlerce o sayfadan bu sayfaya savrulurken ruhsal arınma yaşıyorsanız, siz de bir evmanyaksınız :)

Eski evimde gözümü dikip tek renk duvarı izlemekten çok sıkılmıştım. Yaptığım ilk şeylerden biri duvar stickerı almak oldu. Duvar kağıtları gibi tüm odayı doldurarak yorucu hale gelmiyor. Tam istediğim gibi tek duvarda ihtiyacım olan tüm farklılığı yaratıyor..

Yatak odam ihtiyacım olandan biraz daha büyük olunca dekore etme konusunda daha uç noktalara gitmeye karar verdim. Madem bu yeni ev tam anlamıyla yenilenmek ve kendini bulmaktı benim için, artık o film artistlerini izleyip iç geçirme zamanı bitmiş, o paravanın arkasından poz veren artiz olma vakti gelmişti :) Evmanya.com’da paravan avına çıktığımda tam hayal ettiğim bir dünyaya ulaştım. Yatak odama yerleştirdiğim paravanım sayesinde odada iki ayrı dünyaya ulaşma imkanı sağladım. Venedik görmeyi en çok hayal ettiğim yerlerden biri. Hem bu sayede gözümü açar açmaz bu hayalimi her gün tazeliyorum hem de tabloların sadece duvarlara hapsedilmemesi gerektiği gerçeğini yansıttığım için içten içe kendimle ve odamla gurur duyuyorum. O paravanın arkasına geçip giyinirken nasıl artiz edalarına girdiğimdense hiç bahsetmeyeceğim :)

Kendinize yeni bir alan oluşturmak ve kendinizi şımartmak istiyorsanız, seyirci kalmaktan vazgeçip başrol olmaya karar verdiyseniz kendiniz için bu adımı atmayı ertelemeyin. Haydi ben kaçıyorum. Paravanımın arkasında yeni kıyafetlerimi deneyip yeni pozlar vereceğim :)

 

 

 

 

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top