You Are Here: Home » denemeler » rüya

rüya

Screen Shot 2014-08-29 at 13.54.54

Rüyama bir anka geliyor. Uzandığım yerden kalkmadan gözlerimi dikiyorum. İyice sokuluyor yanıma, ne yapacağı belirsiz biliyorum ama korkmuyorum.. Gülümseyip elimi uzatıyorum. Kafama uzattığı gagası beynimi deliyor. İçimdeki irin akıyor.. Büyüdükçe büyüyor gözlerim, çocukluk fotoğraflarımdaki gibi kocaman açılıyor  gördükleriyle yetinmeyip, daha fazlasını istiyor.. Bir eli tutuyor, annem gibi, kocaman güçlü, her yer yıkılsa o sarsılmaz gibi..

İrin aktıkça akıyor, yanımdaki nehre uzanıyor tertemiz çoşkulu.. Nehrin coşkusuna kapılıyorum tüm pisliğimden arınmışcasına, öyle hafif ayaklanıyorum.. Bir türkü tutturup nehre dalıyorum. Suyun dibi öyle berrak ve net.. Gözlerimi bir an bile kapamaktan korkuyorum kaçıracağım güzellik karşısında. Elimi uzatıyorum, nehrin dibindeki taşlar sakladığı güzelliği uzatıyorlar. Elime uzanıyor sımsıkı tutuyor. Öyle güçlü, her yer yok olsa o hep orada kalır gibi..

Rüzgar savruluyor dışarıda.. Söğütler endişeli, yapraklarını kaybediyor.. Bense savrulan saçlarını izlemenin keyfini sürüyorum. Biran bile söğüt ağacının hüznünü paylaşmadığım için vicdan azabı duymuyorum. Öyle neşeli, herkes kahrolsa o yine mutlu eder gibi..

Ve tüm rüyalar gibi ölesiye tanımsız, öyle güçlü sanki gerçek gibi..

foto: dream by Cheng-yu Wu

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top