You Are Here: Home » hikayeler » cennetinden kovulmak

cennetinden kovulmak

Screen Shot 2015-12-08 at 16.05.20

Sürüklenmeye başladığında açabildi gözlerini. Kollarının bağlı olduğunu ise kafasını kaldırabildiğinde, onu sürükleyen koca gövdenin elindeki halatı görünce fark edebildi..

Her gün neşeyle koştuğu başak tarlası dalıyordu bacaklarını, otlar yabanileşmiş, kanatıyordu.. Adam, kadının gözünden akan yaşı görmezden geliyordu tıpkı ezip geçtiği başakların kana bulandığını görmediği gibi..

Nereye götürüldüğünü bilmiyordu kadın. Sadece acımasızca halattan çeken adamın güçlü gövdesine bakıp, kim olduğunu tanımaya çalışıyor tanıyamıyordu..

Çığlıkları yankılanıyordu başak tarlasında, kimse duymuyordu kadını. Öyle yok olmuştu.. Oysa her gün kuşları kıskandıran kahkahaları çınlardı, koca başakların arasında birbirine çarpar çoğalırdı coşkusu.

Bilmem kaç zamandır sürükleniyorum diye düşünürken, halatın boğduğu damarlarının morarttığı bileklerinden anladı geçen zamanı.

Kafasını çevirip sonsuz cennetine baktığında tüm başakların yok olduğunu, her yeri ölüm çirkinliğinde bir çamurun kapladığını gördü.. Bu sürüklenişe bir son vermesi için ne tutunabileceği biri vardı etrafında ne de bir umut.. Sadece sürüklenen bacaklarının derisini yüzen çorak toprak..

İlk defa başak tarlasının sonunu gördüğünde, bedeninde kalan son gücüyle direndi orada kalmaya. Kendi yarattığı cennetinden kovuluyordu, tüm günahlar üzerine yıkılıp.. Sonrasında taşlama duvarına dönüştürüleceği meçhul bir şeytan yaratmışlardı..

foto: terra VI by Alessandro Burato

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top