You Are Here: Home » projeler » Sinemia ile Sınırsız Film İzle

Sinemia ile Sınırsız Film İzle

sinemia_ticket_image

Kendimi bildim bileli sinemaya gitmekten büyük keyif alıyorum. Çevremde sık sık bu film için sinemaya gitmeye gerek yok, evde izlenir cümlesini duysam da ben her filmin tadına sinema salonunda varmayı daha çok seviyorum. Bunun ilk sebebi evde film izlerken sinema salonundaki kadar konsantre olamamam diyebilirim. Evde film izlerken defalarca durduruyorum ve yeri geldiğinde 2 saatlik bir filmi totalde 5 saatte izlemiş olabiliyorum. Sinemada ise böyle bir durum yok. Telefonu sessize alıp filme konsantre olduktan sonra dünya yansa haberim olmuyor ve filmin keyfine varabiliyorum. Özellikle kış aylarında bir cumartesi akşamı planını yemek ve sinema olarak uygulamaktan büyük zevk alıyorum.

Ancak hepinizin bildiği gibi sinema aslında pahalı bir aktivite. Tek bir sefer sinemaya gitmek insanın bütçesini sarsmasa da özellikle sezonda, haftada iki kez soluğu sinema salonunda almak bir hayli para harcamamıza neden olabiliyor. Bir de işin içine otopark ücreti ve patlamış mısır da girince insan hafta içerisinde uygulayacağı başka aktivitelerden mahrum kalabiliyor. Pek çoğumuzun sınırlı bütçe ile dolu dolu yaşamak istediğini göz önünde bulundurarak, sinema tutkumuzu doyasıya yaşamak istediğimiz zaman başka alanlarda tasarruf etmek durumunda kalabiliyoruz.

Ben sinema alanındaki yeni keşfimle o kadar gurur duyuyorum ki benim gibi sinemasever dostlarımla paylaşmak için daha fazla sabredemedim. Bugüne kadar sinema ile ilgili pek çok web sitesini ziyaret ettim ancak Cnn Turk’ün Sinemia hakkındaki bu haberi ile tesadüfen Sinemia’yı keşfettim.

Dijital dünya ile yakından ilgilenen bir beyaz yakalı olarak internetteki bazı portalları özellikle takip ediyorum. Bunlardan bir tanesinde yakın zamanda Sinemia ile ilgili bir yazı okudum ve biraz araştırma sonucunda aslında Sinemia’yı benden önce pek çok kişinin keşfetmiş olduğunu, hatta önemli gazetelerde de bu uygulama hakkında yazılar yazılmış olduğunu gördüm. Ben nasıl bunu kaçırmışım diye biraz hayıflandıysam da bu ayrıcalıklı sinemaseverler arasına katılmak için vakit kaybetmedim.

Sinemia Dünyasına Nasıl Girdim?

Sinemia üyelerinden biri olmak için bir davetiyeye sahip olmanız gerekiyor. Bu davetiyenin internet sektörünün yeni yeni alevlenmeye başladığı dönemlerdeki gibi bir arkadaşınızdan gelmiş olması gerekmiyor. https://www.sinemia.com adresinden kendi davetiyenizi kendiniz talep ediyorsunuz. Bunun içinse yalnızca Facebook ya da Linkedin üyesi olmanız yeterli oluyor. Artık annelerimizin bile Facebook’ta olduğunu ve siz de benim gibi bir beyaz yakalıysanız mutlaka Linkedin üyeliğiniz olduğunu göz önüne alarak bu şartları yerine getirmenin çok da zor olmadığını düşünüyorum. Davetiye talebinize çok kısa zamanda yanıt geliyor ve siteye giriş yaptıktan sonra sinema ile ilgili bir dünyanın içinde kayboluyorsunuz. Biraz filmlere baktıktan sonra karşınıza üyelik fiyatları ve kullanım ile ilgili açıklamalar geliyor. Üyelik fiyatları 55 TL gibi oldukça uygun rakamlardan başlıyor. İki sinema bileti satın almanın bu fiyat olduğunu düşünürsek Sinemia ile bu rakama 6 boyunca sınırsız olarak sinemaya gidebiliyorsunuz. Üstelik içerisinde pek çok başka avantaj da mevcut!

Sinemia Üyeliği Nasıl Kullanılıyor

“Özel Sinema Kulübü” sloganı ile sinemaseverlerin hayatına giren Sinemia üyeliğini kullanmak için öncelikle istediğiniz paketi seçmeniz gerekiyor. Ayda 55 TL’den başlayan bu paketleri kredi kartınızla isterseniz takside böldürerek satın alabiliyorsunuz. Hiç kredi kartı işine girmeyeyim diyenler banka kartı ile de ödemelerini yapabilirler. Sinemia’nın hızlı ekibi sinema kartınızı, üyelik esnasında bildirdiğiniz adresinize hızlıca gönderiyor. Kartınızın aktivasyonunu tamamlar tamamlamaz kullanım için önünüzde hiçbir engel kalmıyor ve bundan sonra istediğiniz sinema salonunda, istediğiniz filmi ücretsiz olarak izleyebiliyorsunuz.

Sinema kartınız elinize geldikten sonra cep telefonunuza Sinemia’nın mobil uygulamasını indirmeyi ihmal etmemeniz gerekiyor. Zira gittiğiniz sinema salonunda ücretsiz biletinizi alabilmek için uygulama ile check-in yapmanız gerekiyor. Check-in işleminde hangi seansta, hangi filme gireceğinizi bildirdikten sonra filmin özelliklerini seçiyor (3D, 4DX, IMAX, 2D) ve kart kullanımınızı yapmanız isteniyor. Bu aşamayı da tamamlar tamamlamaz sinema bankosunda bulunan kişiye Sinemia kartınızı uzatıyor ve filminizi keyifle izleyebiliyorsunuz. Üstelik uygulamanın film listeleri oluşturma, takipleşme, hatta sinema salonlarında içecek, patlamış mısır alırken indirim sağlama gibi özellikleri de var.

Sinemia mobil uygulaması kulağa sadece prosedür icabı kullanılıyor gibi gelmiş olabilir, ama bir sinemaseverin uygulamada uzun süre vakit geçireceğinden eminim. Uygulamaya herhangi bir zamanda giriş yaparak vizyondaki filmlerle ilgili bilgi alabilir, en son sinema haberlerini okuyabilir ya da bir sonraki Cuma günü vizyona hangi filmlerin gireceğini görebilirsiniz. Hatta böylelikle vizyona girecek bir filmle ilgili herkesten önce hareket ederek erken bilet alımı da yapabilirsiniz. Özellikle uzun bir süre boyunca çok fazla insan tarafından beklenen filmlere bilet bulmanın nasıl işkence haline gelebileceğini herkes bilir sanırım. Şahsen şu an Aralık ayında Star Wars için bilet bulmaya çalıştığım günleri hatırlıyor ve keşke o zaman da Sinemia üyesi olsaymışım diyorum. Artık beklediğim filmler için internet sitesine giriyor, koltuğuma kadar seçimimi yapıyor ve insanların bilet bulma telaşını huzurla dışarıdan izleyebiliyorum.

En az sizin kadar sinemasever dostlarınız ya da aileleriniz varsa onları da Sinemia’nın ayrıcalıklı dünyasına üye yapabilirsiniz. Bunun için Sinemia’nın web sitesi üzerinden davetiye kodu almanız ve bu kodu sevdiklerinize iletmeniz yeterli. Yakın zamanda doğum günü olan sinemasever dostunuza en güzel hediyeyi sizin vermiş olacağınıza adım gibi eminim.

Sinemia üyeliğiniz size her gün bir film izleme hakkı veriyor. Ancak bu size herhangi bir 24 saatlik kısıtlama olarak geri dönmüyor. Mesela bir gün akşam sinemaya gittiğinizde ertesi gün akşamı beklemeniz gerekmiyor, sabah saatlerinde bile yeni bir film izleyebiliyorsunuz. Üstelik bence uygulamanın en güzel taraflarından biri olarak 3D filmlerde üç boyutlu gözlük için de ekstra ücret ödemiyorsunuz. Zamanında her gittiği 3D film için ayrı gözlük satın almış ve bu gözlüklerden evde dağ yapmış biri olarak uygulamanın benim için en cazip taraflarından biri bu oldu. Sinemia’da gözlük harici başka dönemsel kampanyalar da olabiliyor ve bunları gözden kaçırmamak için zaman zaman mobil uygulamaya göz atmanız yeterli oluyor.

Ben Sinemia üyeliğimle ilgili şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Mobil uygulama ve web sitesi de belli ki iyi bir yazılımla oluşturulmuş. Dijital anlamda da işimi zorlaştıran herhangi bir durum başıma gelmedi. Olur da gelirse bilginiz olsun, destek@sinemia.com adresinden maillerinize birkaç dakika içinde dönüş yapılıyor. Benim yalnızca uygulama ile ilgili basit sorularıma bile hızlı bir şekilde gayet detaylı açıklamaların yapıldığı bir mail dönüşü oldu.

Haftada bir kez sinemaya gittiğim günler artık geride kaldı. Sinemia üyeliğim sayesinde vizyondaki her filmi izleyebiliyor, hatta çok beğendiysem ikinci kez izleme lüksüne bile sahip olabiliyorum! Ayrıca vizyondaki filmleri de Sinemia sayesinde takip edip, ona göre planlamalarımı yapabiliyorum!

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top