You Are Here: Home » projeler » Vagon Dergi Eylül Sayısıyla Raflarda

Vagon Dergi Eylül Sayısıyla Raflarda


Mayıs 2016′da yayın hayatına başlayan Vagon Dergi, üç aylık yoğun çalışma molasının ardından ikinci sayısıyla raflarda yerini aldı.

Mustafa Gülşen’in Genel Yayın Yönetmenliği’ndeki Vagon; edebiyattan sinemaya, müzikten geziye, bilimden felsefeye ve spora uzanan geniş yelpazesiyle okurlarını keyifli bir yolculuğa çağırırken, onlara ”Rayları takip et!” diye sesleniyor.

Hakan Bıçakcı; ”Manzara”nın her zaman iç açıcı olmadığını hatırlatan hikâyesiyle vagonun penceresinden göz kırpıyor. Fatma Burçak; Nihan Kaya’nın yolculuk yaptığı vagona misafir olup kapıyı aralık bırakıyor ki o eşsiz muhabbetlerine kulak misafiri olabilelim… Jan Paçal; ”Mikro Girdap”la bizi klanlar savaşına sürüklerken, Burak Bayülgen’in çevirisiyle ”Sun Ra’nın Şiirleri”nde soluklanıyoruz. Murat Ceylan’la yeni kitabı üzerine laflıyoruz. Taies Farzan; genç ve güzel görünme kaygısını irdelediği denemesi ”Estetik Ameliyat mı Beyin Ameliyatı mı?” ile yine bizimle. Akın Demiral; tam da tünelin içine girip karanlığa kapıldığımız bir anda ”Niye Sevemedik Sanatı Mualla” diye haykırınca, içimizde acı bir tat bırakıyor. Göktuğ Canbaba ile rotayı Nepal’e çevirip eşsiz bir hikâye daha okuyoruz; ”Ünlü Yazarların Kesilmiş Elleri, Kaynayan Hayvan Yağı Kokusu ve Nepalli Photoshop Üstadı”.  Murat S. Dural; toplumun bir türlü netleşemeyen fotoğrafını çekerken tüm bu bulanıklıktan nasibini almış futbol camiasına çeviriyor gözlerini ”Tribüne Oynamak” yazısıyla. Klasikleşmiş “Konuk Fanzin” sayfasında ise Marşandiz kendini anlatıyor.

Vagon’un ikinci sayısına katkı sağlayan diğer yazarlar ise; Batuhan Bilgiç, Berfu Bayçelebi, Burak Arslan, Buse Batyar, Çağdaş Özkan, Devrim Ekinci, Görkem Türeyen, Gözde Çakır, Gülru Öztunç, Güney Güneyan, Melek Yanık, Melis Elçi, Niyazi Murat Avni, Oğuz Çığtekin, Selin Bahçelioğlu,  Vildan Kalkanlı, Zeynep Geçgin.

Vagon Dergi’yi online olarak satın almak için: İmge Kitabevi (https://www.imge.com.tr/product_info.php?products_id=161191)

Diğer satış kanalları için:
www.vagondergi.com/satis-noktalari/

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top