You Are Here: Home » projeler » Vagon Dergi Üçüncü Sayısıyla Raflarda

Vagon Dergi Üçüncü Sayısıyla Raflarda

klklklkş

Vagon Dergi, hız kesmeden devam ettiği yolculuğunun ardından üçüncü sayısıyla raflarda yerini aldı.

Mustafa Gülşen’in Genel Yayın Yönetmenliği’ndeki Vagon yeni sayısında; ‘’Birisi barışı başlatmalı tıpkı savaşı başlattığı gibi’’ diye seslendiği Savaş ve Barış temasıyla okurlarıyla buluşuyor ve edebiyattan sinemaya, müzikten geziye, bilimden felsefeye uzanan geniş yelpazesiyle okurlarını keyifli bir yolculuğa çağırıyor.

Taies Farzan ‘’Her Şeyden Çok Karafatmalardan Korkuyordum’’ yazısıyla savaşa tanıklık etmiş çocukluğunun yara izlerinde dolaşırken, Heja Dindar babasını elinden alan 7 kurşunun bir insanın hayatını nasıl değiştirdiğini anlatıyor ve doğuştan siyasi olarak dünyaya gelmiş Selim Dindar’ı daha yakından tanıma fırsatı sunuyor bizlere. Mustafa Hoş’la yapılan söyleşi; Ensar Vakfı’ndaki çocukların sessiz kalışlarına çığlık atarken bizlere de tekrar bir şeyleri düşündürtüyor. Onur Kırşavoğlu ise savaşın yanlışlarının felsefi açıdan ve şiirsel bir dille anlatıldığı İnce Kırmızı Hat filmini irdeliyor. Fatma Burçak, Suat Duman’la dünyanın leşleri ve diğer şeyler üzerine yaptığı söyleşisiyle polisiye edebiyatına farklı bir pencereden bakmamızı sağlarken Murat S. Dural, fantastik edebiyat dünyasına mercek tutup bize sunduğu alt metinlerle İkinci Dünya Savaşı’nda Londra’da çocuk olmanın nasıl bir duygu olduğunu hissettiriyor. Mustafa Gülşen, Twitter fenomeni Jeans Biri ile yaptığı söyleşide gündeme dair birçok sorunun yanıtını arıyor. Kök hücre donörlüğü ile ilgili farkındalık yaratan Belki de Sensin ekibi ile yapılan söyleşi, kahraman olmak için pelerine ihtiyacımız olmadığını kanıtlıyor. Türk basın tarihinde bir ilk yaratan sevimli arkadaşımız Ajan Brian ise bizi hayvanlar dünyasına çekerek, ‘’insan’’ kimliğimizi sorgulatıyor. Son olarak klasikleşmiş ‘’Konuk Fanzin’’ sayfamızda Sıvadık Fanzin’i tanıma fırsatı buluyoruz.

basın bulteni

Vagon’un üçüncü sayısına katkı sağlayan diğer yazarlar ise; Akın Demiral, Batuhan Bilgiç, Berfu Bayçelebi, Burak Bayülgen, Çağdaş Özkan, Devrim Ekinci, Erol Benjamin Scott, Fatma Nuran Avcı, Göktuğ Canbaba, Görkem Türeyen, Güler Ganjuk, Güney Güneyan, Jan Paçal, Niyazi Murat Avni, Ömer Buğra Başoğlu, Selin Bahçelioğlu, Selime Kahraman, Zeynep Geçgin.

Satış noktaları: http://vagondergi.com/satis-noktalari/

 

 

 

About The Author

Number of Entries : 179

Leave a Comment

Scroll to top